*4η αγωνιστική

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ

Η Ρότσντεϊλ πήρε ένα βαθμό με γκολ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν και ισοφάρισε στο τελικό 2-2 εκτός έδρας την Φλίτγουντ. Νωρίτερα είχε βρεθεί να χάνει με αυτογκόλ στο 29ο λεπτό, ισοφάρισε στο 50’ με πέναλτι και παρότι βρέθηκε να χάνει πάλι στο 55’, κατάφερε να αποφύγει την ήττα. Εχει φέρει κάθε πιθανό αποτέλεσμα έπειτα από τρία παιχνίδια, αν και στο μοναδικό που έπαιξε στην έδρα της γνώρισε και τη μοναδική της ήττα και με μεγάλο σκορ.

Ο τεχνικός της, Κιθ Χιλ, ήταν απογοητευμένος με τον τρόπο που δέχθηκε το πρώτο γκολ η ομάδα του, πληρώνοντας το μοναδικό της λάθος. Αλλά ήταν πολύ ικανοποιημένος που κατάφεραν τελικά να αποφύγουν την ήττα, αφού για μία ακόμη φορά οι παίκτες του απέδειξαν πως είναι αποφασισμένοι να παλεύουν ως το τέλος κάθε παιχνίδι.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών και πολύ πιθανόν να αγωνιστεί με την ίδια ενδεκάδα που έπαιξε και στο προηγούμενο παιχνίδι, χωρίς να αποκλειστεί το ενδεχόμενο κάποιων αλλαγών φρεσκαρίσματος από τον Χιλ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ρότσντεϊλ έφερε 2-2 εκτός με την Φλίτγουντ για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Εχει 3/4 over 2,5 και G/G.

Το Ρότσντεϊλ – Μπάρνσλεϊ παίζει στον Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας (Κλικ Εδώ)

ΜΠΑΡΝΣΛΕΪ

Η Μπάρνσλεϊ έμεινε στο 0-0 εντός έδρας με την Γουίμπλεντον, σε έναν αγώνα που δεν μπόρεσε να κάνει τις πολλές ευκαιρίες που είχε σε προηγούμενες αναμετρήσεις. Τουλάχιστον κατάφερε να διατηρήσει και πάλι το μηδέν στην άμυνα, ούσα η μία από τις δύο ομάδες που δεν έχει δεχθεί ακόμη γκολ στο πρωτάθλημα. Ετσι παραμένει αήττητη στην κατηγορία.

Ο Γερμανός βοηθός προπονητή της ομάδας, Ανταμ Γουίνκλερ, ήταν ευχαριστημένος από το μηδέν στην άμυνα, αλλά και από το γεγονός πως οι παίκτες του έπαιξαν αρκετά καλά, κόντρα σε μία οργανωμένη αντίπαλο που τους έβαλε δύσκολα και δεν τους επέτρεψε να παίξουν όσο καλά μπορούν. Αλλά ξεκαθάρισε πως επειδή αποτελούν ένα από τα μεγάλα «ονόματα» της κατηγορίας, θα πρέπει να βρουν τρόπους να «ξεκλειδώνουν» τέτοιες κλειστές άμυνες, ειδικά όταν αγωνίζονται στην έδρα τους.

Απουσιάζουν μόνο οι μακροχρόνια τραυματίες Φράιερς (ΑΜ), Χέτζις (ΜΕ) που θα λείψουν για αρκετό καιρό ακόμη, χωρίς να υπάρχει κάποιο νεότερο πρόβλημα για το γερμανικό τεχνικό τιμ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπάρνσλεϊ έφερε 0-0 εντός με την Γουίμπλεντον για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Εχει 3/4 N/G.