16η αγωνιστική.

*Κεκλεισμένων των θυρών.

Ροτσντέιλ – Λίνκολν στην Stoiximan

Ρότσντεϊλ Ανάλυση

Επέστρεψε στις νίκες και μάλιστα με εμφατικό τρόπο η Ρότσντεϊλ, η οποία την προηγούμενη αγωνιστική πέρασε από την έδρα της Πλίμουθ επικρατώντας με 4-0! Το αποτέλεσμα αυτό έβαλε τέλος σε ένα σερί επτά αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις, στους οποίους μετρούσε τέσσερις ήττες και τρεις ισοπαλίες. Παράλληλα, την απομάκρυνε από τη ζώνη του υποβιβασμού, από την οποία απέχει πλέον τρεις πόντους.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 4-0 επί της Πλίμουθ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μπίσλεϊ στο 3ο λεπτό, στο 23’ ο Μόρλι έκανε το 2-0 και το 3-0 έγινε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χέμφρις στο 72’. Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από το σοβαρό τραυματισμό του Μπίσλεϊ στο κεφάλι, με αποτέλεσμα να υπάρξει διακοπή για 15 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο.

Ρότσντεϊλ Στατιστικά

*Τέσσερα Over μετράει στα έξι τελευταία παιχνίδια της η Ρότσντεϊλ. (Δες το στην Stoiximan)

*2-3 γκολ τα ⅘ τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

Λίνκολν Ανάλυση

Έστω και αν δυσκολεύτηκε, καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Λίνκολν πήρε την προηγούμενη αγωνιστική μία δίκαιη εντός έδρας νίκη απέναντι στην ουραγό της βαθμολογίας, Γουίγκαν. Άφησε πίσω, της παράλληλα, τον αποκλεισμό στο Κύπελλο από την Πλίμουθ, ενώ διεύρυνε το αήττητο σερί της στο πρωτάθλημα στα τρία παιχνίδια. Είχαν προηγηθεί η νίκη με 1-0 κοντρα στη Σουίντον, και η λευκή ισοπαλία με την Άκρινγκτον. Βρίσκεται πλέον στη 2η θέση της βαθμολογίας, με 29 βαθμούς μετά από 14 αγωνιστικές, τέσσερις λιγότερους από την πρωτοπόρο Χαλ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 απέναντι στη Γουίγκαν. Αν και ήταν καλύτερη από το ξεκίνημα, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 52’. Ισοφάρισε στο 69’ με τον Γκραντ και πήρε τους τρεις βαθμούς χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Χόπερ στ 83ο λεπτό.