*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ρος Κάουντι-Σεντ Τζόνστον 2-0.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Σεντ Τζόνστον-Ρος Κάουντι 1-0.

ΡΟΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Λίβινγκστον με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μάρεϊ στο 28’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πίτμαν στο 45’. Το 1-2 πέτυχε ο Μάρεϊ στο 85’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μακάι στο 88’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Ρος Κάουντι. Προηγήθηκε στο ημίωρο του αγώνα, όμως ισοφαρίστηκε με τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα, όμως στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι, φέρνοντας και πάλι το παιχνίδι στην ισοπαλία.

Ακόμα μία πολύ σημαντική αναμέτρηση είναι προ των πυλών, καθώς αντιμετωπίζει τη Σεντ Τζόνστον που βρίσκεται στο +2 από εκείνη. Έχει τεράστια ευκαιρία να την προσπεράσει στο βαθμολογικό πίνακα αν αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα, έχοντας μάλιστα και μία αγωνιστική λιγότερη από εκείνη. Μπορεί να μην πείθει με την εικόνα της τελευταία, παρ’ όλα αυτά είναι μαχητική και βρίσκει δίχτυα, ειδικά εντός έδρας. Θα πρέπει φυσικά να δείξει προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, καθώς οι φιλοξενούμενοι δεν θα αφήσουν ανεκμετάλλευτα τυχόν αστάθειες και λάθη.

Ρος Κάουντι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΝΤ ΤΖΟΝΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μάδεργουελ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον ΜακΓκόουαν στο 3’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπάιρ στο 29’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Σεντ Τζόνστον. Εκμεταλλεύτηκε μία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ, όμως στη συνέχεια δέχθηκε έντονη πίεση, υποκύπτοντας αρκετά εύκολα. Στη συνέχεια ο ρυθμός του αγώνα μειώθηκε, με το σκορ να μένει απαράλλακτο ως το τελευταίο σφύριγμα.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να περάσει από την έδρα της Ρος Κάουντι. Δεν βρίσκεται και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση αυτή την περίοδο, παρ’ όλα αυτά αποτελεί κίνδυνο για ομάδες αυτού του βεληνεκούς, αφού κόντρα σε αυτές σκοράρει με μεγαλύτερη ευκολία. Αμυντικά βγάζει αρκετές αστάθειες, τις οποίες «πληρώνει», ειδικά το τελευταίο διάστημα, με αποτέλεσμα να βρίσκεται στο +8 από την ουραγό Λίβνγκστον, έχοντας βέβαια και μία αγωνιστική λιγότερη.