*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κιλμάρνοκ-Ρος Κάουντι 0-1.

ΡΟΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σεντ Τζόνστον με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Κάρεϊ στο 71’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για τη Ρος Κάουντι. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν. Αμυντικά πιέστηκε και εν τέλη υπέκυψε στο δεύτερο ημίχρονο, δεχόμενη το γκολ που καθόρισε το νικητή.

Από το αδιέξοδο στο οποίο έχει οδηγηθεί ύστερα από τα τελευταία διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα θέλει να βγει, αν και το έργο της δεν θα είναι εύκολο. Δεν πείθει καθόλου με την εικόνα της, έχει πάρα πολλά προβλήματα στο αμυντικό της κομμάτι, με αποτέλεσμα να δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία. Μεσοεπιθετικά απέτυχε να βρει δίχτυα στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις της, δείχνοντας πως περνάει μια μικρή περίοδο δυστοκίας. Βρίσκεται στην 11η θέση του πρωταθλήματος, σε ισοβαθμία με την ουραγό Λίβινγκστον, μετρώντας εννέα αγώνες χωρίς νίκη, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Ρος Κάουντι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΙΛΜΑΡΝΟΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Χιμπέρνιαν με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Κάμπελ στο 36’.

Δεν έπεισε με την εικόνα της η Κιλμάρνοκ, γνωρίζοντας την ήττα. Είχε μεν ευκαιρίες, αλλά δεν απείλησε καθόλου την αντίπαλη εστία, όντας τρομερά άστοχη στη τελική της προσπάθεια. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, με τους γηπεδούχους να αποδεικνύονται αποτελεσματικότεροι, βρίσκοντας το δρόμο προς τα δίχτυα από το πρώτο ημίχρονο.

Την άμεση επιστροφή της στις νίκες θέλει να πετύχει σήμερα και ίσως έχει την ευκαιρία να το πράξει, αφού αντιμετωπίζει μια από τις χειρότερες αμυντικά ομάδες του πρωταθλήματος. Είναι μαχητική και το έχει αποδείξει σε αρκετές περιπτώσεις από την αρχή της σεζόν, όμως δυσκολεύεται πάρα πολύ στις εξόδους της, μετρώντας μόλις δύο ισοπαλίες σε έξι παιχνίδια. Στα θετικά το γεγονός ότι σκοράρει με συνέπεια ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, αλλά ελάχιστες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες κράτησε το μηδέν στην εστία της.