*Under2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων.

*Η Σοσό δεν έχει χάσει ποτέ στην ιστορία της από τη Ροντέζ (4-3-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΡΟΝΤΕΖ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Μετς, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μετά από ένα κακό 1ο ημίχρονο, χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες, οι δύο ομάδες ανέβασαν κατακόρυφα το ρυθμό τους στο β’ μέρος, με τη μία τελική να διαδέχεται την άλλη. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και πήραν δίκαια το προβάδισμα στο 63ο λεπτό. Η Ροντέζ έβγαλε αντίδραση, πίεσε και έφτασε στην ισοφάριση ένα τέταρτο αργότερα. Χάθηκαν φάσεις για τη νίκη στη συνέχεια, με το 1-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Μπορεί να αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερεις αγωνιστικές, αλλά κρατάει το γεγονός ότι πήρε βαθμό σε μία δύσκολη έδρα. Παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού και  στο -2 από τη σωτηρία και τη 16η Νιμ. Μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, με τα τέσσερα από αυτά να ολοκληρώνονται με under2.5 γκολ.

Τιμωρημένος ο Εμπασί, που αποβλήθηκε στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού με τη Μετς. Τραυματίες οι Σεναγιά, Τσουγκρανί και Μουγιοκολό.

ΡΟΝΤΕΖ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

*G/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος.

ΣΟΣΟ

Προηγούμενο ματς: Άνετη εντός έδρας νίκη με 4-0 επί της Βαλενσιέν, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, πίεσε από την αρχή και κατάφερε να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο εικοσάλεπτο. Οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση, δημιούργησαν ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσαν να διασπάσουν την άμυνα της Σοσό. Παρόμοια εικόνα και στο β’ μέρος, με τους γηπεδούχους να πιέζουν νωρίς και να “κλειδώνουν” τη νίκη με το 3-0 στο 64′. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης.

Σε εξαιρετική κατάσταση επιθετικά, μετράει δύο συνεχόμενες νίκες, έχοντας σκοράρει τουλάχιστον 3 γκολ σε καθεμία από αυτές. Προσπέρασε την Μπορντό στη βαθμολογία, έστω και στην ισοβαθμία, καταλαμβάνοντας αυτή την προνομιούχο 2η θέση της ανόδου. Μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, με τις δύο από αυτές να έρχονται με το ίδιο σκορ (2-1).

Χωρίς απουσίες ταξίδεψε για τη σημερινή αναμέτρηση.