Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ

Διανύει περίοδο εκπληκτικής φόρμας το τελευταίο χρονικό διάστημα, «χτίζει» ψυχολογία και έχει καταφέρει, παράλληλα, να αναρριχηθεί σημαντικά στο βαθμολογικό πίνακα, από εκεί που βρισκόταν μεταξύ φθοράς κι αφθαρσίας στις τελευταίες θέσεις. Παραμένει αήττητη στα έξι τελευταία παιχνίδια της, τα πέντε εκ των οποίων για το πρωτάθλημα.

Εκεί, όπου στο τελευταίο της παιχνίδι «απέδρασε» με σπουδαίο διπλό από την έδρα της Τσάρλτον με 1-0 και πανηγύρισε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της. Αν εξαιρέσει κανείς το πέναλτι, το οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας Λίλις, δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα, έχοντας τον έλεγχο της μεσαίας γραμμής και παίζοντας εξαιρετική άμυνα. Μεσοβδόμαδα, η εξαιρετική της κατάσταση συνεχίστηκε και στο Λιγκ Τρόφι, εκεί όπου κατάφερε με εντυπωσιακή ανατροπή να πάρει τη νίκη και απέναντι στη Νοτς Κάουντι, η οποία τη δυσκόλεψε πολύ στο δεύτερο μέρος, αλλά δεν κατάφερε να αντισταθεί στην ανωτερότητά της μετά την ανάπαυλα.

Τόσο ο καλός επιθετικός Χέντερσον, όσο και ο βασικός μέσος Άλεν δεν κατάφεραν να ξεπεράσουν τα προβλήματά τους και παραμένουν εκτός και σε αυτό το παιχνίδι, ενώ εκτός βρίσκονται, επίσης, ο διεθνής μέσος Λουντ, αλλά και ο τραυματίας μέσος Βινσέντι. Επιστρέφει, τέλος, ο αμυντικός Τάνσερ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 κόντρα στη Νοτς Κάουντι για το Λιγκ Τρόφι.

Στατιστικό: Στα τελευταία της 4 παιχνίδια στο πρωτάθλημα κέρδισε με διαφορά ένα γκολ (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε).

ΣΑΟΥΘΕΝΤ

Δείχνει κι αυτή, όπως και η σημερινή της αντίπαλος, να διανύει περίοδο φόρμας και να προσπαθεί να «διορθώσει» την κατάσταση που δημιούργησαν τα αλλεπάλληλα αρνητικά αποτελέσματα στο ξεκίνημα του φετινού πρωταθλήματος. Αν αγνοήσει, μάλιστα, κανείς τις βαριές ήττες που γνώρισε στις δύσκολες έδρες των Σκάνθορπ και Νορθάμπτον, ο τελευταίος μήνας ήταν αρκετά καλός για τη Σάουθεντ, η οποία παραμένει τρεις αγώνες αήττητη.

Στο τελευταίο της παιχνίδι στο πρωτάθλημα έμεινε άδικα στο 1-1 απέναντι στην Πιτέρμπορο, αφού παρότι προηγήθηκε δώδεκα λεπτά πριν το φινάλε, εν τέλει δεν κατάφερε να διαχειριστεί το αποτέλεσμα και δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις. Μεσοβδόμαδα, όμως, έφτασε στη νίκη με 1-0 απέναντι στη Λέιτον Όριεντ για το Λιγκ Τρόφι, καταφέρνοντας μετά από έξι σερί παιχνίδια να κρατήσει το μηδέν στην άμυνά της. Προσγειωμένος ο κόουτς Μπράουν που δήλωσε: «Ξέρουμε την κατάσταση μας. Τώρα χρειάζεται να συνεχίσουμε με συνέπεια να κερδίζουμε παιχνίδια».

Ο τελευταίος, μάλιστα, θα είναι τιμωρημένος στο σημερινό παιχνίδι και θα το παρακολουθήσει από την κερκίδα, κατόπιν ποινής που του επιβλήθηκε από την ομοσπονδία. Σημαντική η απουσία του Κύπριου δεξιού μπακ Δημητρίου , ενώ απουσιάζουν μαζί του τόσο ο επιθετικός Ρέιντζερ, όσο και ο μέσος Τίμλιν.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στη Λέιτον Όριεντ για το Λιγκ Τρόφι.

Στατιστικό: Έχει ηττηθεί στα τελευταία 8/10 εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.