19η Αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός φιλάθλων.

*Η Ροβανιέμι έχει κερδίσει και τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας ματς κόντρα στη Λάχτι.

*Over 2,5 τα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Πρώτος γύρος: Λάχτι – Ροβανιέμι 3-0

Ροβανιέμι – Λάχτι στην Betshop

Δείτε τα Προγνωστικά Φινλανδίας

ΡΟΒΑΝΙΕΜΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν θα μπορούσε να διεκδικήσει περισσότερα βάσει της εικόνας που παρουσίασε κόντρα στην Ελσίνκι, με τη Ροβανιέμι να διασύρεται με 4-0 εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Καταιγιστικοί οι γηπεδούχοι “καθάρισαν” τη νίκη από το πρώτο μέρος, κόντρα στη Ροβανιέμι που έδειχνε να τα έχει χαμένα. Η νίκη επί της Χάκα αποδείχθηκε παρένθεση, η ομάδα του Μανίλα επέστρεψε άμεσα στα αρνητικά αποτελέσματα, αυτή ήταν η 13η ήττα στις 14 τελευταίες αγωνιστικές (!).

Φυσικά βρίσκεται σταθερά στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, έχοντας συγκεντρώσει μόλις πέντε βαθμούς, μετά το πέρασμα 18 αγωνιστικών έχει απολογισμό 1-2-15. Διαθέτει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, έχοντας σημειώσει μόλις 12 τέρματα. Δεν προέκυψαν προβλήματα για το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 4-0 από την Ελσίνκι γνώρισε η Ροβανιέμι. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 14’ με τον Ρίσκι, ενώ στο 35’ ο Σούλερ έκανε το 2-0. Ο Ρίσκι ανέβασε στο 44’ τον δείκτη του σκορ στο 3-0, με τον Μεριλουότο στο 78’ να διαμορφώνει το τελικό 4-0.

Ροβανιέμι Στατιστικά

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

*Δεν κατάφερε να σκοράρει στα 7/10 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)
21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΛΑΧΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με σοβαρή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, η Λάχτι με ανατροπή κατάφερε να επικρατήσει με 3-1 της Μάριεχαμν εντός έδρας. Βρέθηκε στο 20’ πίσω στο σκορ, σοβαρεύτηκε στο δεύτερο ημίχρονο και με γκολ των  Ιμπόνγκο (63’, 73’) και Ασενούν (90+) ολοκλήρωσε την ανατροπή. Άμεση επιστροφή στις επιτυχίες για την ομάδα του Ζένελι που αντέδρασε σωστά μετά την ήττα από την Ίντερ Τούρκου (3-0), σκαρφάλωσε στην 7η θέση “πιάνοντας” τη Χέλσινγκφορς στη βαθμολογία. Παραμένει αήττητη στα 6/8 τελευταία ματς πρωταθλήματος και θα δώσει σκληρή μάχη στις εναπομένουσες αναμετρήσεις για την 6η θέση.

Προηγούμενο ματς: Με 3-1 επικράτησε της Μάριεχαμν η Λάχτι. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 20’ με τον Μακρύλλο, η Λάχτι ωστόσο αντέδρασε σωστά στο δεύτερο ημίχρονο, με γκολ των Ιμπόνγκο (63’, 73’) και Ασενούν (90+) ολοκλήρωσε την ανατροπή.