*Δείτε το παιχνίδι σε Live Stream στον Stoiximan.

ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΪΤ

Να εξασφαλίσει την πρόκριση της στην επόμενη φάση θέλει στο αποψινό παιχνίδι η Ρίβερ Πλέιτ, η οποία θα κυνηγήσει μόνο τη νίκη κόντρα στην Τρουχιγιάνος. Μετά από πέντε παιχνίδια στη διοργάνωση, η ομάδα του Μαρσέλο Γκαγιάρδο βρίσκεται στην πρώτη θέση του ομίλου, ισοβαθμώντας με την Σάο Πάολο, έχοντας αμφότερες από οκτώ βαθμούς. Την προηγούμενη αγωνιστική, η Ρίβερ φιλοξενήθηκε από τους Βραζιλιάνους, από τους οποίους και ηττήθηκε με 2-1, με τον πολύπειρο Ιβάν Αλόνσο να μειώνει απλά στο 83ο λεπτό για την ομάδα του. Οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, με τον Βανγκιόνι να αποβάλλεται από πλευράς φιλοξενούμενων στο 64′, αντίκρυζοντας την απευθείας κόκκινη κάρτα. Η Ρίβερ προέρχεται από τη νίκη με 0-1 επί της Ολίμπο για το πρωτάθλημα, με τον Πισκουλίνι να σημειώνει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 66ο λεπτό και να χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Ολίμπο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό για στοίχημα: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

Στοιχημάτισε τώρα στο Ρίβερ Πλέιτ – Τρουχιγιάνος (Κλικ Εδώ)

ΤΡΟΥΧΙΓΙΑΝΟΣ

Με ένα θετικό αποτέλεσμα θέλει να πει το ”αντίο” στη φετινή διοργάνωση η Τρουχιγιάνος, η οποία μετά από πέντε παιχνίδια μετράει μόλις τέσσερις βαθμούς. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Οράσιο Μάτιστσιουκ φιλοξένησε την Δε Στρόνγκεστ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη, επικρατώντας με 2-1. Ο Σόσα ήταν αυτό που άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 32ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στην επανάληψη. Εν τέλει τη νίκη στους Βολιβιανούς χάρισε ο Κόβα, πετυχαίνοντας γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Αυτή είναι και η μοναδική νίκη της ομάδας στα εφτά τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις, καθώς προέρχεται από την εκτός έδρας ”λευκή” ισοπαλία με την Πετάρε για το πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Πετάρε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις