* Προημιτελική φάση του Κυπέλλου Πορτογαλίας

* Νοκ άουτ αγώνας, με παράταση και πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας.

* Goal/Goal τα 12 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια από το 2016 και μετά! Τα 8 εξ αυτών συνδυάστηκαν με Over 2.5!

ΡΙΟ ΑΒΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστρέφει στην αγωνιστική δράση απόψε η Ρίο Άβε μετά τις 23 Δεκεμβρίου, όταν απέκλεισε στα πέναλτι την Μπελενένσες για τη φάση των “16” στο Κύπελλο. Αναβλήθηκαν τα δύο παιχνίδια της στη Segunda Liga της Πορτογαλίας λόγω Covid. Βγήκε από την καραντίνα στις 8 Ιανουαρίου, μετά τα 12 κρούσματα που διαγνώστηκαν στο σύλλογο.

Από τις ομάδες με σταθερή παρουσία στη μεγάλη κατηγορία της χώρας, υποβιβάστηκε τον περασμένο Μάιο στα μπαράζ με την Αρούκα, μετά από 13 σερί σεζόν στην Primeira Liga. Η εκστρατεία επιστροφής στα “σαλόνια” έχει σκαμπανεβάσματα, μοιρασμένα τα αποτελέσματά της (3-0-3) στο πρωτάθλημα από τα τέλη Οκτώβρη, κατατάσσεται 5η, στο -6 από την κορυφή, αλλά με δύο παιχνίδια λιγότερα από τους ανταγωνιστές της.

Στο δρόμο της για τα προημιτελικά της διοργάνωσης, πριν από την Μπελενένσες, απέκλεισε τις Ολιανένσε (2-1 εντός), Μποαβίστα (4-0 εντός) και Βιτόρια Σερνάτσε (1-3 εκτός).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) και πρόκριση στα πέναλτι επί της Μπελενένσες για το Κύπελλο. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 9ο λεπτό, ισοφάρισε με τον Ούγκο Γκόμες το 42’.

ΡΙΟ ΑΒΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στο pamestoixima)

* Goal/Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΤΟΝΤΕΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με το βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από το “Ντο Μπέσα” το Σάββατο η Τοντέλα, υπέφερε στο πρώτο μισάωρο του αγώνα, πιέστηκε από την Μποαβίστα, έψαχνε τις αντεπιθέσεις. Προειδοποίησε με μεγάλη χαμένη ευκαιρία στο 31’, πέτυχε το 0-1 στο 71’ με τον Άγκρα. Κλείστηκε στην περιοχή της στο φινάλε, απειλήθηκε από στημένες φάσεις, δέχθηκε την ισοφάριση σε φάση διαρκείας από κόρνερ στο 88’.

Ικανοποιημένος δήλωσε από το αποτέλεσμα ο κόουτς Αγιεσταράν, σημειώνοντας πως παρότι προηγήθηκε η ομάδα του, οι γηπεδούχοι είχαν αρκετές ευκαιρίες.

Είχε προηγηθεί το δραματικό εντός έδρας 2-1 επί της Μορεϊρένσε, όπου ανέτρεψε το σκορ με πέναλτι του Ντος Άντζος και γκολ του Μανού από στημένη φάση στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Ανατροπή πέτυχε και στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου, εντός έδρας με την Εστορίλ (3-1), πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο. Στο δρόμο της για τα προημιτελικά του θεσμού, νωρίτερα απέκλεισε τις Λεϊσόες (3-1 εντός) και Καμάτσα (1-2 εκτός).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Μποαβίστα. Στο 71’ προηγήθηκε η Τοντέλα με τον Άγκρα σε αντεπίθεση, η Μποαβίστα ισοφάρισε στο 88’ με τον Ντε Σάντις.