*3η αγωνιστική των πλέι άουτ.

* Στην κανονική διάρκεια: Ριντ – Τιρόλ 1-2, Τιρόλ – Ριντ 2-0.

*Over 2.5 ήρθαν οι 7/10 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

ΡΙΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 κόντρα στη Χάρτμπεργκ. Το 0-1 στο 19’, το 0-2 ήρθε στο 63’. Μείωσε η Ριντ στο 72’, όμως στο 83’ ήρθε το 1-3 για τη Χάρτμπεργκ. Με δέκα παίκτες τελείωσε το ματς η Ριντ.

Κατώτερη των περιστάσεων στο εντός έδρας ματς της περασμένης εβδομάδας με τη Χάρτμπεργκ. Άθλια στο πρώτο ημίχρονο, δεν μπήκε ποτέ στο ματς, θα μπορούσε να χάνει με ευρύτερο σκορ απ’ το 0-1, ο αντίπαλος ήταν καταφανώς ανώτερος. Βελτιώθηκε στο δεύτερο μέρος, είχε το γκολ στο 72’ και μερικές άλλες καλές στιγμές, αλλά ο αντίπαλος ήταν πιο εύστοχος, επικράτησε δίκαια. Ήταν η τρίτη διαδοχική ήττα για τη Ριντ μετά το εκτός έδρας 2-1 απ’ τη Ραπίντ Βιέννης για το Κύπελλο και το εκτός έδρας 1-0 απ’ τη Βόλφσμπεργκερ, πορεύεται χωρίς νίκη στις τελευταίες τρεις αγωνιστικές (0-1-2). Είναι ουραγός της βαθμολογίας με 9 πόντους, στο -2 απ’ την Άλταχ.

ΡΙΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα 2/4 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 4/8 τελευταία παιχνίδια της.

ΤΙΡΟΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 4-0επί της Βόλφσμπεργκερ. Το 1-0 ο Σάμπιτζερ στο πρώτο λεπτό, το 2-0 έκανε ο Μπάχερ στο 19’, το 3-0 ήρθε απ’ τον Ερτχάλερ στο 23’. Ο Μπέχουνεκ στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Σούπερ εμφάνιση την περασμένη εβδομάδα στο εντός έδρας ματς με τη Βόλφσμπεργκερ, ήταν από εκείνες τις ημέρες που όλα πάνε καλά και μοιάζει αδύνατον να μην κερδίσεις. Σκόραρε τρεις φορές στα πρώτα 23 λεπτά της αναμέτρησης και πλέον είχε βάλει τις βάσεις για την επικράτηση, είχε ψυχολογία και σοβαρότητα, ο αντίπαλος είχε σοκαριστεί και είχε τεθεί εκτός αγώνα. Τυπική διαδικασία το δεύτερο 45λεπτο, το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο φινάλε. Επιστροφή στις νίκες για την Τιρόλ έπειτα από έξι αγωνιστικές (0-1-5) και τέσσερις διαδοχικές ήττες, στις τρεις τελευταίες δεν είχε σκοράρει! Ανέβηκε στους 17 πόντους και μπορεί να διεκδικήσει μια θέση για τα μπαράζ που οδηγούν στο Κόνφερενς Λιγκ, είναι στο +8 απ’ την ουραγό Ριντ. Χωρίς νέες απουσίες.