*9η αγωνιστική Απερτούρα.

*Απόλυτα μοιρασμένη η μεταξύ τους προϊστορία, έχουν από τέσσερις νίκες, ενώ τέσσερα ματς έληξαν ισόπαλα.

ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΪΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Άμεση η επιστροφή στις επιτυχίες για τη Ρίβερ Πλέιτ, πέρασε με το εμφατικό 3-4 απ’ την έδρα της Φένιξ την περασμένη εβδομάδα. Δεν πτοήθηκε απ’ το εις βάρος της γκολ στο πρώτο μέρος, μπήκε στο δεύτερο 45λεπτο με αποφασιστικότητα και αποτελεσματικότητα, σκόραρε τρεις φορές μέχρι το 62’ και έβαλε τις βάσεις για την τελική επικράτηση. Έδωσε απαντήσεις μετά το εντός έδρας 0-1 κόντρα στην Πλάσα Κολόνια, είχαν προηγηθεί τρεις διαδοχικές νίκες στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Με 16 πόντους είναι στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, στο -1 απ’ την κορυφή.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 4-3 επί της Φένιξ. Το 1-0 στο 33’, η Ρίβερ έκανε την ανατροπή με τρία γκολ μέχρι το 62’, μείωσε σε 2-3 η Φένιξ στο 69’, στις καθυστερήσεις το 2-4, λίγο αργότερα το τελικό 3-4.

ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΪΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G στα 6/9 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας (δες στο στην Stoiximan).

*Έρχεται από 7/9 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας.

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

ΜΠΟΣΤΟΝ ΡΙΒΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έχει «σκαλώσει» με τις ισοπαλίες, πήρε ακόμη μια την περασμένη εβδομάδα στο εντός έδρας ματς με τη Λίβερπουλ. Ο αντίπαλος ήταν καλύτερος, είχε περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια του, περισσότερες καθαρές ευκαιρίες, η Μπόστον Ρίβερ είχε μόλις δύο τελικές προσπάθειες εντός στόχου, σκόραρε σε μία εξ αυτών. Ήταν η τρίτη ισοπαλία στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές για την Μπόστον Ρίβερ, πορεύεται χωρίς νίκη στις τελευταίες οκτώ αγωνιστικές (0-3-5), με 3 πόντους είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, αναζητά το πρώτο «τρίποντο» της σεζόν.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στη Λίβερπουλ. Ο Λαρόσα το 1-0 στο 38’, ισοφάρισε ο Λοφρέδα στο 57’.