12η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΡΕΝΤΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Γουίγκαν με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Ίνσε στο 63’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και πολύ σημαντική νίκη κόντρα στη νεοφώτιστη, αλλά και μαχητική Γουίγκαν. Παρά την πίεση που δέχθηκε στο πρώτο ημίχρονο, παρέμεινε σταθερή και κατάφερε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους. Στην επανάληψη βγήκε μπροστά, δημιούργησε εξίσου ευκαιρίες και όντας αποτελεσματικότερη βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, επιστρέφοντας στις νίκες.

Να διατηρηθεί στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα θέλει ιδανικά και μοιάζει να έχει την κατάλληλη ευκαιρία να το πετύχει απέναντι στην ασταθή Χάντερσφιλντ. Προέρχεται από σημαντική εκτός έδρας νίκη κόντρα στη Γουίγκαν (0-1), η οποία αναμένεται να της δώσει ψυχολογική ώθηση ώστε να δημιουργήσει ξανά ένα σερί θετικών αποτελεσμάτων. Αρκετά δυνατή όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, δυσκολεύει κάθε αντίπαλο, έχοντας βρει δίχτυα σχεδόν σε όλες τις αναμετρήσεις της μέχρι στιγμής. Μόλις μία ήττα μετράει εντός έδρας και αυτή προήλθε στην προηγούμενη αγωνιστική που έδωσε στο γήπεδό της με αντίπαλο τη Σάντερλαντ (0-3), σε ένα ματς που σίγουρα θέλει να ξεχάσει. Πληθώρα παικτών στο απουσιολόγιό της, με τους Σαρ, Λονγκ, Μουρ, Νταν, Ετζαρία και Αζίζ να είναι μέσα σε αυτό και να παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών.

Ρέντινγκ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κάρντιφ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Ρόουντς στο 8’, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι με τον Ρόμπινσον στο 21’.

Μόλις τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε απέναντι στην Κάρντιφ. Μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να πιάσει στον ύπνο την αντίπαλη άμυνα, παίρνοντας από νωρίς κεφάλι στο σκορ. Στη συνέχεια δέχθηκε πίεση, όμως παρέμεινε σταθερή, διατηρώντας το μηδέν στα μετόπισθεν. Στο δεύτερο ημίχρονο είχε τον έλεγχο, προσπάθησε να βρει κι άλλο γκολ, αλλά δεν τα κατάφερε.

Να χτίσει πάνω σε αυτό το αποτέλεσμα θέλει ιδανικά, δημιουργώντας ένα σερί αποτελεσμάτων ικανό να την βγάλει από την πολύ δύσκολη θέση στην οποία βρίσκεται από την αρχή της σεζόν. Τραγικά χαμηλά για τα δεδομένα της και για τον τρόπο με τον οποίο τη συνηθίσαμε να αγωνίζεται πέρσι, όμως έχουν γίνει πολλές αλλαγές στην ομάδα, με πρώτη και καλύτερη αυτή στον πάγκο της, ενώ αποχώρησαν και αρκετοί παίκτες κατά τη διάρκεια της μεταγραφικής περιόδου. Δεν έχει δείξει μέχρι στιγμής να έχει καλύψει 100% τα κενά που άφησαν οι αποχωρήσεις, ενώ η προσαρμογή στη νέα τακτική του προπονητή της μοιάζει να παίρνει πολύ παραπάνω χρόνο απ’ ότι αναμενόταν. Κακή στις εξόδους της μέχρι στιγμής, μετράει τρεις ήττες σε ισάριθμα ματς, έχοντας πετύχει μόλις 2 γκολ, ενώ παράλληλα έχει δεχθεί 6. Χωρίς τους Σίμπσον και Πίρσον η αποστολή της, καθώς αμφότεροι ταλαιπωρούνται από τραυματισμούς.