*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΡΕΝΤΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Χάντερσφιλντ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον ΜακΙντάιρ στο 29’ και διπλασίασε τα τέρματά της με το αυτογκόλ του Νίκολς στο 36’. Το 3-0 πέτυχε ο Μέιτε στο 81’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λις στο 90+4’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για τη Ρέντιγνκ απέναντι στη Χάντερσφιλντ. Μπήκε πολύ δυνατά στο ματς, πίεσε έντονα τους φιλοξενούμενους και κατάφερε να πάρει «ασφαλές» προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Στην επανάληψη χαμήλωσε το ρυθμό, αλλά βρήκε και πάλι το δρόμο προς τα δίχτυα, ενώ στις καθυστερήσεις έβγαλε αδράνεια και δέχθηκε εξίσου ένα γκολ.

Το αήττητο σερί της Νόργουιτς θέλει να σταματήσει συνεχίζοντας παράλληλα το δικό της νικηφόρο. Είναι σε αρκετά καλή κατάσταση, φαίνεται πως βρήκε ξανά ρυθμό μετά την ήττα από τη Σάντεραλντ (0-3), ενώ διαθέτει την πιο δυνατή έδρας μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα, μετρώντας πέντε νίκες σε έξι αγωνιστικές. Στα αρνητικά της είναι το γεγονός πως δεν έχει ιδιαίτερη σταθερότητα αμυντικά, κάτι το οποίο της κάνει πιο δύσκολο το έργο για θετικό αποτέλεσμα σε πολλές από τις αναμετρήσεις της, όμως δεν το έχει πληρώσει στις περισσότερες από αυτές. “Δεν φοβόμαστε κανέναν” ήταν η φράση του Πολ Ίνσε ενόψει της σημαντική και ταυτόχρονα δύσκολης αναμέτρησης, παρά τις πολλές απουσίες που εξακολουθεί να έχει η ομάδα του.

Ρέντινγκ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπλάκπουλ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ στο ματς πέτυχε ο Πούκι στο 21’.

Δύσκολη νίκη για τη Νόργουιτς σε μια σκληρή έδρα. Είχε τον έλεγχο της μπάλας, ήταν πολύ δημιουργική, όμως κατάφερε να διαπεράσει μόλις μία φορά την αντίπαλη άμυνα, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ περίπου στα μισά του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο πιέστηκε έντονα από τους γηπεδούχους, αλλά παρέμεινε σταθερή, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της.

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα θέλει ιδανικά να δώσει, δίνοντας ακόμη ένα εκτός έδρας παιχνίδι. Δυσκολεύτηκε, αλλά κατάφερε να πάρει το τρίποντο την προηγούμενη αγωνιστική και αναμένεται να δυσκολευτεί εξίσου και σήμερα, αφού η Ρέντινγκ είναι μία από τις ομάδες που πρωταγωνιστούν σε αυτές τις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος. Είναι σε πολύ καλή κατάσταση, έχει βρει ρυθμό, παίζει με αυτοπεποίθηση και αυτό είναι εμφανές στην απόδοσή της, ενώ φαίνεται να έχει προσαρμοστεί και στις πολλές απουσίες που την ταλαιπωρούν εδώ και αρκετό καιρό. Οι έξοδοι δεν είναι και το δυνατότερο σημείο της, όμως προέρχεται από τρεις σερί νίκες μακριά από το γήπεδό της, ενώ έχει βρει δίχτυα στις τέσσερις από τις πέντε της φετινής σεζόν. Θετικό το γεγονός πως δεν υπάρχει καμία νέα απουσία για εκείνη, με τον Γιαννούλη να επιστρέφει σίγα σιγά στις προπονήσεις σε ατομικό επίπεδο, ενώ ο Χάιντεν συνεχίζει την αποθεραπεία του.