5η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΡΕΝΤΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπλάκμπερν, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο ΜακΙντάιρ στο 14’ και τα τέρματα διπλασίασε ο Χόιλετ στο 61’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ζοάο στο 78’.

Δεύτερο τρίποντο για τη Ρέντινγκ, κάνοντας μια εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στη Μπλάκμπερν. Παρά το γεγονός ότι δεν είχε σε υψηλά ποσοστά την κατοχή της μπάλας, εκμεταλλεύτηκε τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε, παραβιάζοντας με αξιώσεις την αντίπαλη εστία τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δεν κινδύνεψε σε καμία περίπτωση, διατηρώντας χωρίς κανένα πρόβλημα ανέπαφη την εστία της.

Δεύτερη σερί νίκη εντός έδρας είναι ως στόχο και έχει την ευκαιρία να την πάρει εκμεταλλευόμενη την πολύ μεγάλη αστάθεια που έχει αμυντικά η αντίπαλός της αυτό το διάστημα. Έδειξε πολύ θετικά στοιχεία στο επιθετικό της κομμάτι την προηγούμενη αγωνιστικής, καταφέρνοντας να βρει εύκολα δίχτυα, ενώ κράτησε και για πρώτη φορά φέτος ανέπαφη την εστία της. Παραμένουν τα πολλά προβλήματα τραυματισμού, τα οποία φάνηκε να μην την επηρεάζουν ιδιαίτερα κόντρα στη Μπλάκμπερν, αλλά η κόπωση αναμένεται να παίξει αρκετά σημαντικό ρόλο στην πορεία του πρωταθλήματος.

Ρέντινγκ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Στόουκ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μπράουν στο 19’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γουάτμορ στο 38’ και δέχθηκαν την ανατροπή από το αυτογκόλ του Τζαγκιέλκα στο 63’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ράιτ-Φίλιπς στο 90+1’.

Πλήρωσε τα αμυντικά της προβλήματα για άλλη μια φορά η Μίντλεσμπρο. Παρ’ όλο που έμεινε πίσω στο σκορ στα μισά του πρώτου μέρους, κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα πριν τη λήξη του. Στην επανάληψη μπήκε δυνατά παίρνοντας το προβάδισμα στο σκορ, όμως στις καθυστερήσεις του ματς αδράνησε, με αποτέλεσμα να δεχθεί το γκολ της ισοφάρισης και παράλληλα δύο πολύτιμους βαθμούς.

Να βελτιώσει την εικόνα της παίζοντας πιο αποτελεσματικό ποδόσφαιρο θέλει ιδανικά. Δεν έχει καταφέρει μέχρι στιγμής να αποσπάσει τρίποντο στη φετινή σεζόν, αφού η άμυνά της είναι το λιγότερο τραγική σε κάθε αγωνιστική. Δέχθηκε γκολ σε κάθε επίσημη αναμέτρησή της, μετρώντας συνολικά 9, ενώ από μεριάς της κατάφερε να σκοράρει 7. Είναι επικίνδυνη επιθετικά, αλλά δεν μπορεί απ’ ότι φαίνεται να βασιστεί μόνο σε αυτό το κομμάτι προκειμένου να αποσπά αποτελέσματα.