21η αγωνιστική

*Με N/G και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτου έδρας.

*Η Γιοκαχάμα επικράτησε και στα τέσσερα παιχνίδια που έχει δώσει με αντίπαλο την Ρενόφα Γιαμαγκούτσι στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτου έδρας.

ΡΕΝΟΦΑ ΓΙΑΜΑΓΚΟΥΤΣΙ

Αήττητη παραμένει εδώ και εννέα αγωνιστικές η Γιαμαγκούτσι, με πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μασαχίρο Σιμόντα φιλοξενήθηκε από την Γκίφου, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Παρότι προηγήθηκε στο έβδομο λεπτό με τον Οναϊβού, είδε την αντίπαλο της να κάνει την ανατροπή και να παίρνει κεφάλι στο 75′. Δυο λεπτά μετά όμως, ο Οναϊβού και πάλι, ισοφάρισε για το τελικό 2-2. Στο 81′, αποβλήθηκε ο Οσάκι, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Έφτασε έτσι τους 39 βαθμούς και βρίσκεται στην δεύτερη θέση, ένα βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο Οΐτα, η οποία έχει και ματς περισσότερο. Επιπλέον, με 37 τέρματα στο ενεργητικό της, έχει μια από τις πιο παραγωγικές επιθέσεις της κατηγορίας. Επικράτησε στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εντός της, έχοντας και μια ήττα. Εκτός είναι οι τραυματίες Γκένκι Γιαμάντα (ΤΕ 0/0), Νταϊσούκε Γιοσιμίτσου (ΤΕ 0/0), Ρενάν (ΑΜ 6/0) και Γιοχέι Φουκουμότο (ΑΜ 1/0), καθώς και ο τιμωρημένος Γιουνούα Οσάκι (ΜΕ 20/2).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Γκίφου για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στον Stoiximan)

Το Ρενόφα Γιαμαγκούτσι – Γιοκοχάμα παίζει στον Stoiximan

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ

Την πρώτη της νίκη μετά από τρία παιχνίδια και με απολογισμό δυο ισοπαλίες και μια ήττα, πανηγύρισε και πάλι η Γιοκοχάμα. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Έντσον Ταβάρες φιλοξένησε την Βέντφορετ Κόφου, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 1-0. Το τέρμα του Σαΐτο στο 79ο λεπτό ήταν και αυτό που έκρινε το ματς. Πρώτο τέρμα της, μετά από δυο “άσφαιρες” αναμετρήσεις.

Έφτασε έτσι τους 32 βαθμούς και είναι στην έβδομη θέση, μαζί με τις Ομίγια και Τόκυο Βέρντι, οι οποίες έχουν και από ένα ματς περισσότερο. Επικράτησε μόλις μια φορά στα τέσσερις τελευταίες εξόδους της, μετρώντας ακόμη μια ισοπαλία και δυο ήττες, παιχνίδια στα οποία δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει. Στα θετικά για τον Ταβάρες, το γεγονός πως δεν αντιμετωπίζει προβλήματα τραυματισμού.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Βέντφορετ Κόφου για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.