26η αγωνιστική

*Με n/g ολοκληρώθηκαν τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με under1.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 4/5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΡΕΜΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-0 απέναντι στην Τουλούζ, για την περασμένη αγωνιστική. Ιδανικό το ξεκίνημα της, πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων μόλις στο 7ο λεπτό του αγώνα! Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο υπόλοιπο του α’ μέρους, αλλά δεν κατάφεραν να διασπάσουν την άμυνα της Ρεμς, η οποία πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο β’ μέρος και “σφράγισε” τη νίκη στο 68ο λεπτό (3-0). Δεν απειλήθηκε ουσιαστικά στη συνέχεια, με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι τέλους.

Η ομάδα του Στιλ διεύρυνε το αήττητο της στο πρωτάθλημα στα δεκαεπτά παιχνίδια (7-10-0), έχοντας βελτιώσει αισθητά την αμυντική της λειτουργία, κρατώντας ανέπαφη την εστία της στα τελευταία τέσσερα. Βρίσκεται στη 10η θέση της βαθμολογίας, στο -9 από τις ευρωπαϊκές θέσεις και την 5η Ρεν. Αήττητη στα τελευταία οκτώ εντός έδρας παιχνίδια της στη Ligue 1 (6-2-0), με τα πέντε από αυτά να ολοκληρώνονται με n/g.

Χωρίς τους μακροχρόνια τραυματίες Αγκμπαντού και Χολμ ταξίδεψε για τη σημερινή αναμέτρηση.

ΡΕΜΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

*N/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΑΖΑΞΙΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 απέναντι στην Τρουά, για την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 23ο λεπτό, σε μία από τις λίγες ευκαιρίες των φιλοξενούμενων στο 1ο ημίχρονο. Η Αζαξιό ήταν πολύ καλύτερη στη συνέχεια, μπήκε δυνατά στο β’ μέρος και κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ μέσα σε έξι λεπτά (62′, 68′), με γκολ των Μπελαϊλί και Ελ Ιντρίσι. Η Τρουά έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 76′, προσπάθησε να πιέσει στη συνέχεια, αλλά μάταια, με το 2-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Πρώτη νίκη για το σύνολο του Πανταλονί μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα, με τις επιστροφές παικτών που είχε στο παιχνίδι με την Τρουά να κάνουν εμφανέστατα τη διαφορά. Βρίσκεται στη 17η θέση της βαθμολογίας, στο -1 από τη σωτηρία, με παιχνίδι λιγότερο από τη 16η Οσέρ. Μετράει 4 ήττες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, σε πρωτάθλημα και κύπελλο, έχοντας δεχτεί τουλάχιστον 2 γκολ σε καθεμία από αυτές, συμπεριλαμβανομένου και του 7-1 από τη Μονακό! Εκτός έδρας δέχεται λίγο παραπάνω από 2 γκολ ανά παιχνίδι στη Ligue 1.

Σταθερά εκτός οι Κονέ, Τουζγκάρ και Μανγκανί.