*Αναμέτρηση για τον 4ο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας. Οποια ομάδα κερδίσει, προκρίνεται. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί επαναληπτικός στην έδρα της τωρινής φιλοξενούμενης.

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν σε αυτό το γήπεδο το 2004 για το Λιγκ Καπ, με τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ να κερδίζει με 2-3.

ΡΕΞΑΜ (Νάσιοναλ Λιγκ)

Προηγούμενο ματς: Η Ρέξαμ κέρδισε 0-3 εκτός έδρας την Γκέιτσχεντ, ανεβάζοντας την απόδοση της αισθητά στο δεύτερο ημίχρονο, όταν και σκόραρε και τα τρία τέρματα της, ανοίγοντας το σκορ με τον Ο’ Κόνορ στο 61’, ο Πάλμερ στο 67’ ουσιαστικά «καθάρισε» τον αγώνα, με τον Μάλιν στο 92ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Η Ρέξαμ κέρδισε με 0-3 στο γήπεδο της Γκέιτσχεντ, πετυχαίνοντας την 25η νίκη της σε 34 αγώνες που έχει δώσει φέτος! Γενικώς έχει ηττηθεί μόνο από τις Τσέστερφιλντ, Νοτς Κάουντι εκτός έδρας, αφού στο γήπεδό της όχι απλά είναι αήττητη, έχει 16/16 νίκες! Και η τελευταία της ήττα ήρθε πριν από 22 αγώνες, με 17 νίκες σε αυτό το διάστημα.

Μετά από αρκετό καιρό, με αυτή τη νίκη, βρέθηκε μόνη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, την θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, έχοντας πλέον καλύτερη επίθεση και άμυνα της κατηγορίας. Αλλά μετά το χθεσινό παιχνίδι της Νοτς Κάουντι, έχει πάλι συγκάτοικο, αν και έχει καλύτερη διαφορά τερμάτων και έναν αγώνα λιγότερο.

Τραυματίας είναι ο γκολκίπερ Ντιμπλ και χτύπησε σοβαρά ο αμυντικός Χόσεναχ που θα μείνει για λίγο καιρό εκτός, ενώ εδώ και λίγο διάστημα έχει χτυπήσει και ο μέσος Ντέιβις που θα απουσιάσει για περίπου ένα μήνα ακόμη. Και πιο πρόσφατα τραυματίστηκε και ο μέσος Μεντί με τη συμμετοχή του αμφίβολη απόψε.

Ρέξαμ Στατιστικά

*Εχει οκτώ συνεχόμενα over 2,5

*Εχει 14/16 over 2,5 εντός έδρας

*Εχει 9/16 G/G εντός έδρας

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ (Τσάμπιονσιπ)

Προηγούμενο ματς: Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Χαλ, με τέρμα του Τζέμπινσον στο τέταρτο λεπτό της αναμέτρησης, αντέχοντας στην πίεση που δέχθηκε ως το τέλος.

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Χαλ, πετυχαίνοντας τρίτη συνεχόμενη νίκη, όγδοη στους εννιά τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη. Και ειδικά μακριά από την έδρα της έχει συμπληρώσει εφτά παιχνίδια χωρίς ήττα, με έξι νίκες στο συγκεκριμένο διάστημα.

Είναι πολύ κοντά στην επιστροφή της στην Πρέμιερ Λιγκ, αφού βρίσκεται στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος της, που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, σε μεγάλη απόσταση ασφαλείας, στο +13 από την ομάδα που είναι πίσω της και θα χρειαστεί να παίξει πλέι οφς για να διεκδικήσει άνοδο! Εχει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας της, ενώ είναι στο -5 από την κορυφή.

Παραμένουν τραυματίες οι Ο’ Κόνελ (ΑΜ), Φλεκ (ΜΕ), Μπρούστερ (ΕΠ), Νόρινγκτον – Ντέιβις (ΑΜ).