*4η  αγωνιστική

ΡΕΞΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ρέξαμ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Τσέστερφιλντ, με δύο γρήγορα γκολ που δέχθηκε από τους Κινγκ (10’), Μπανκς (23’), προσπαθώντας να σκοράρει στη συνέχεια, χωρίς ωστόσο επιτυχία.

Η Ρέξαμ γνώρισε πολύ νωρίς στη σεζόν, τουλάχιστον νωρίτερα απ’ ότι θα περίμεναν οι περισσότεροι, την πρώτη της ήττα, με 2-0 εκτός έδρας από την Τσέστερφιλντ. Και παρόλο που ήρθε στην έδρα μίας ομάδας που θεωρείται δυνατή, το να έχει φέρει όλα τα πιθανά αποτελέσματα έπειτα από τρεις αγωνιστικές δεν αποτελεί «παράσημο» για το μεγάλο φαβορί της κατηγορίας.

Πάντως ο τεχνικός της, Φιλ Πάρκινσον, έκρινε πώς η ομάδα του έπαιξε αρκετά καλά, απλά δέχθηκε δύο γκολ που θα μπορούσε να έχει αποφύγει, με το πρώτο ειδικά να το έχουν αναλύσει διεξοδικά πριν αρχίσει το παιχνίδι!

Τραυματίες και απόντες είναι ο γκολκίπερ Ντιμπλ και ο αμυντικός Xολ – Τζόνσον, ενώ χτύπησε και ο μέσος Ο’ Κόνορ στην πρώτη αγωνιστική και θα λείψει για μία – δύο εβδομάδες.

Ρέξαμ Στατιστικά

*Εχει 2/3 G/G στο πρωτάθλημα

*Εχει δύο σερί under 2,5, 2/3 στο πρωτάθλημα

*Εχει 3/3 αγώνες με 2-3 γκολ στο πρωτάθλημα

ΜΕΪΝΤΣΤΟΟΥΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντστοουν έχασε με 2-4 εντός έδρας από την Ντόρκινγκ, παρόλο που ισοφάρισε δύο φορές την αντίπαλο της. Βρέθηκε να χάνει από δύο γκολ του ΜακΣέιν στο 18’ και στο 48’, ισοφαρίζοντας αρχικά με τον Μπάρχαμ στο 31’ και στη συνέχεια με τον Πάτισον στο 51’. Αλλά δεν είχε απάντηση μετά το 2-3 που δέχθηκε από πέναλτι του Σίγκερ στο 83’, ειδικά με την αποβολή παίκτη της ένα λεπτό αργότερα, δεχόμενη και τέταρτο γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Μέιντστοουν ηττήθηκε με 2-4 εντός έδρας από την Ντόρκινγκ, αν και το σκορ είναι λίγο παραπλανητικό, καθώς μέχρι το 82ο λεπτό ήταν ισόπαλο 2-2 το παιχνίδι. Αυτή ήταν η πρώτη της φετινή ήττα, έπειτα από μία ισοπαλία και μία νίκη στους προηγούμενους αγώνες της.

Και δεδομένου πώς πρόκειται για μία ομάδα που ανέβηκε φέτος κατηγορία, το ξεκίνημα της στη σεζόν μπορεί να κριθεί μέτριο προς καλό, ενώ στο μοναδικό παιχνίδι μακριά από το γήπεδό της έχει φέρει ισοπαλία.