*20η αγωνιστική

*Η Ρέξαμ έχει κερδίσει και τα τέσσερα παιχνίδια της απέναντι στην Γουέιμαουθ στο παρελθόν.

ΡΕΞΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ρέξαμ κέρδισε με 0-1 εκτός έδρας την Ντόβερ, πιο δύσκολα απ’ ότι αναμενόταν, ξεπερνώντας άμεσα την προηγούμενη της ήττα, που είναι και η μοναδική στα εφτά τελευταία παιχνίδια, στα οποία έχει πέντε νίκες. Μάλιστα αυτή η ήττα της ήταν η πρώτη στο γήπεδό της φέτος, έπειτα από οκτώ αγώνες στους οποίους είχε ίδιο αριθμό νικών και ισοπαλιών.

Είναι εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 4η θέση, σε απόσταση βολής, τόσο από την κορυφή και την απευθείας άνοδο, στο -3 για την ακρίβεια, όσο και από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί πουθενά, στο +1 συγκεκριμένα.

Εκτός από τους μακροχρόνια τραυματίες Τόμας (ΕΠ), Οστιν (ΜΕ), στο προηγούμενο παιχνίδι χτύπησε και ο επιθετικός Τζάρβις που δύσκολα θα παίξει απόψε, ενώ επιστρέφει από τιμωρία ο εξτρέμ ΜακΑλιντεν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ρέξαμ ζορίστηκε αρκετά, πίεσε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και τελικά πήρε τη νίκη εκτός έδρας επί της Ντόβερ με 0-1, χάρη σε τέρμα που δέχθηκε από τον Ντέιβις στο 84ο λεπτό.

Ρέξαμ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί under 2,5 μαζί με N/G (δες το στην Betshop)

*Εχει 9/9 under 2,5 εντός έδρας.

ΓΟΥΕΪΜΑΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γουέιμαουθ ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Τορκί, γνωρίζοντας τέταρτη συνεχόμενη ήττα, έχοντας δεχθεί 13 γκολ σε αυτό το διάστημα. Και μακριά από την έδρα της έχει έξι ήττες και μόλις δύο νίκες σε εννιά παιχνίδια που έχει παίξει φέτος, χάνοντας τον πιο πρόσφατο αγώνα που έδωσε εκτός έδρας.

Είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, στην 20η θέση συγκεκριμένα, αλλά ισόβαθμη με δύο ομάδες που είναι από πάνω της και εκτός αυτής, υστερώντας στην διαφορά τερμάτων, κατά ένα γκολ!

Τιμωρημένος είναι ο μέσος Χάρφιλντ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γουέιμαουθ έχασε 1-2 εντός έδρας από την Τορκί, σε έναν αγώνα που όλα τα γκολ μπήκαν μέσα σε πέντε λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο. Δέχθηκε το πρώτο γκολ από τον Λιούις στο 65ο λεπτό, ισοφάρισε με τον Γκούντσιπ στο 68’, αλλά στο 70’ «έφαγε» και δεύτερο τέρμα από τον Αρμστρονγκ.