*32η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γουίλντστοουν – Ρέξαμ 0-0

*Η Ρέξαμ είναι αήττητη τις δύο φορές που υποδέχθηκε την Γουίλντστοουν, με μία νίκη και μία ισοπαλία.

ΡΕΞΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ρέξαμ έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, με δύο γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις από τους Σαρπ, Μπεργκ, έχοντας ισοφαρίσει με πέναλτι του Μάλιν στο 59ο λεπτό, ενώ είχε βρεθεί να χάνει από γκολ του Αχμέντχοτζιτς στο 50ο λεπτό.

Παρά την πολύ καλή απόδοση της, η Ρέξαμ δεν κατάφερε να διεκδικήσει την πρόκριση στο κύπελλο Αγγλίας τουλάχιστον στην παράταση, χάνοντας με 3-1 εκτός έδρας από την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, ομάδα του Τσάμπιονσιπ που διεκδικεί άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ! Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από 24 αγώνες, σε 90λεπτο, έχοντας γενικώς μόνο τρεις ήττες στη σεζόν, με τις άλλες δύο από Νοτς Κάουντι και Τσέστερφιλντ. Αλλά στο γήπεδό της είναι αήττητη, με την ισοπαλία απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο πρώτο παιχνίδι τους ως τη μοναδική γκέλα της, με 16 νίκες σε 17 αγώνες, 15/15 στο πρωτάθλημα!

Το γεγονός πώς δεν έπαιξε στο πρωτάθλημα την έφερε πάλι στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -3 από την πρωτοπόρο Νοτς Κάουντι που κατέχει την θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο. Βέβαια έχει δύο αγώνες λιγότερους και την καλύτερη επίθεση και άμυνα της κατηγορίας.

Τραυματίας είναι ο γκολκίπερ Ντιμπλ, ενώ εδώ και λίγο διάστημα έχει χτυπήσει και ο μέσος Ντέιβις που θα απουσιάσει για περίπου ένα μήνα ακόμη. Και πιο πρόσφατα τραυματίστηκε και ο μέσος Μεντί με τη συμμετοχή του αμφίβολη απόψε, όπως και οι αμυντικοί Χάιντεν, Τάνικλιφ που θα απουσιάσουν επίσης για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Ρέξαμ Στατιστικά

*Εχει 11 συνεχόμενα over 2,5

*Εχει 15/17 over 2,5 εντός έδρας

*Εχει 10/17 G/G εντός έδρας

ΓΟΥΙΛΝΤΣΤΟΟΥΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίλντστοουν κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Ντάγκεναμ, σκοράροντας πολύ νωρίς, μόλις στο πέμπτο λεπτό, με τον Μαρς, γλιτώνοντας σε αρκετές περιπτώσεις την ισοφάριση, ακόμη και από το δοκάρι της σε μία φάση στο δεύτερο ημίχρονο.

H Γουίλντστοουν κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Ντάγκεναμ, έστω και με σημαντική δόση τύχης, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από δύο σερί παιχνίδια. Βέβαια μακριά από το γήπεδο της δεν κερδίζει εδώ και πέντε αγώνες, αν και έχει τρεις ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα.

Ανέβηκε πάλι μία θέση στο βαθμολογικό πίνακα, φτάνοντας στο 10η, ούσα πάντα σε απόσταση βολής, στο -1 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο.