*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ρέιντζερς-Σέλτικ 0-1.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Σέλτικ-Ρέιντζερς 2-1.

ΡΕΙΝΤΖΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Χιμπέρνιαν με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ταβερνιέρ στο 26’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μαολίντα στο 45+2’. Το 2-1 πέτυχε ο Ντεσέρς στο 45+7’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ματοντό στο 85’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Ρέιντζερς. Προηγήθηκε πριν το ημίωρο, όμως στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης. Εν τέλη λίγα λεπτά μετά κατάφερε να πάρει ξανά κεφάλι στο σκορ, το οποίο και διεύρυνε στην επανάληψη, «σφραγίζοντας» το τρίποντο.

Την ευκαιρία να βρεθεί στην κορυφή του πρωταθλήματος έχοντας και μία αγωνιστική λιγότερη έχει σήμερα, καθώς φιλοξενεί την αιώνια αντίπαλό της Σέλτικ, έχοντας σύμμαχο το κοινό της. Αρκετά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της το τελευταίο διάστημα, αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Γιουρόπα Λιγκ, ενώ είχε και μια αναπάντεχη εντός έδρας ήττα κόντρα στη Μάδεργουελ (1-2), η οποία της στέρησε το να αποκτήσει απόσταση «ασφαλείας» από τη 2η θέση. Στα θετικά το γεγονός ότι σκοράρει με συνέπεια και ειδικά όταν αγωνίζεται εντός έδρας, όμως τελευταία έχει την τάση να δέχεται εύκολα γκολ.

Ρέιντζερς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΛΤΙΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λίβινγκστον, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Μπράντον με αυτογκόλ στο 49’ και το 0-2 ο Μπερνάρντο στο 72’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Ο’Ρίλεϊ στο 82’.

Το τρίποντο χωρίς προβλήματα κατάφερε να αποσπάσει η Σέλτικ απέναντι στην ουραγό Λίβινγκστον. Δεν μπόρεσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στο πρώτο ημίχρονο, παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, όμως στην επανάληψη πίεσε εντονότερα και αποδείχθηκε αποτελεσματικότερη, σκοράροντας με άνεση.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Είναι σε καλή κατάσταση, έχει βρει και πάλι ρυθμό ύστερα από την ήττα κόντρα στη Χαρτς (2-1), σκοράρει με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της, όμως είναι παράλληλα τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να έχει δεχθεί γκολ στα έξι από τα εφτά πρόσφατα παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Εξαιρετική στις εξόδους της, μετράει τέσσερις νίκες στις τελευταίες πέντε (4-0-1).