*Στον πρώτο γύρο: Ίνγκολσταντ – Ρέγκενσμπουργκ 0-3

*Over 2,5 στα οχτώ τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΡΕΓΚΕΝΣΜΠΟΥΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με το Αννόβερο. Ο Άλμπερς άνοιξε το σκορ στο 23′, απάντησε ο Στόλζε στο 39′ για τους γηπεδούχους. Η Ρέγκενσμπουργκ αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 27′.

Ευχαριστημένη θα πρέπει να θεωρείται η Ρέγκενσμπουργκ από τον βαθμό που απέσπασε στην έδρα του Αννόβερου (1-1) την προηγούμενη βδομάδα. Μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, είχε δοκάρι και προηγήθηκε στο 23′, ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές.

Δέχτηκε πίεση στο δεύτερο ημίχρονο και άντεξε μέχρι το τελικό σφύριγμα. Θα πρέπει να γυρίσουμε τέσσερα χρόνια πίσω για να βρούμε το τελευταίο εντός έδρας “Derby-Dreier” της Ρέγκενσμπουργκ με την Ίνγκολσταντ: Στις 4 Αυγούστου 2018 είχε επικρατήσει με 2-1 για την δεύτερη κατηγορία της Γερμανίας. Εξέτισε κι επιστρέφει ο Γκίμπερ, πέντε κίτρινες κάρτες συμπλήρωσε ο Βέκεσερ.

ΡΕΓΚΕΝΣΜΠΟΥΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 7/11 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-2) της Άουε. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Σμιντ (24′) και Μουσλίου (28′), απάντησαν ισάριθμες φορές οι Γιόνιτς (69′) και Γκέντνερ (89′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πόουλσεν στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων. Η Άουε αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο μόλις από το 7′.

Τέλος στο αρνητικό σερί τεσσάρων ηττών έβαλε η Ίνγκολσταντ, πανηγυρίζοντας τη νίκη με αντίπαλο την προτελευταία Άουε (3-2 εντός) την οποία πλησίασε στον βαθμό. Συγκεντρώνοντας συνολικά 18 βρίσκεται στο -10 από την Ντιναμό Δρέσδης και την 16η θέση που οδηγεί στα πλέι άουτ, έξι στροφές πριν την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος. Εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε μόλις από το 7′, προηγήθηκε με 2-0 και είδε την αντίπαλό της να ισοφαρίζει στο 89′!

Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα ήρθε η λύτρωση από τον Πόουλσεν. “Θέλουμε να χαρίσουμε στους φιλάθλους μας τη νίκη στο ντέρμπι με την Ρέγκενσμπουργκ και να κάνουμε το 2Χ2 για πρώτη φορά στη σεζόν”, υπογράμμισε ο προπονητής Ρεμ. Στις πέντε αναμετρήσεις που έδωσε στην έδρα της Ρέγκενσμπουργκ η Ίνγκολσταντ έχει απολογισμό 3-0-2. Φράνκε και Ρελ εξέτισαν την ποινή τους κι επιστρέφουν.