*11η αγωνιστική

*Under 2,5 στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΡΕΓΚΕΝΣΜΠΟΥΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από το Μαγδεμβούργο. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Σούλερ στο 68′.

Πριν την διακοπή του πρωταθλήματος η Ρέγκενσμπουργκ έβαλε τέλος σε αρνητικό σερί έξι αγωνιστικών (δύο ισοπαλίες, τέσσερις ήττες) επικρατώντας της Σαν Πάουλι (2-0 εντός). Η εν λόγω νίκη, σε συνδυασμό με τη διακοπή για τις Εθνικές, δεν της επέτρεψαν να συνεχίσει στο δρόμο των επιτυχιών, καθώς επέστρεψε με άδεια χέρια από το Μαγδεμβούργο (1-0) την προηγούμενη βδομάδα.

Πήρε τον δεύτερο ρόλο στην αναμέτρηση αναγκάζοντας σε πέντε αποκρούσεις τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Θα πρέπει να γυρίσουμε στη σεζόν 2017/18 για να βρούμε τις τελευταίες νίκες της Ρέγκενσμπουργκ επί της Γκρόιτερ Φιρτ (2-1 εκτός, 3-2 εντός). Εξέτισε κι επιστρέφει στο βασικό σχήμα ο Μπράιτκραους.

ΡΕΓΚΕΝΣΜΠΟΥΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα 10/11 τελευταία παιχνίδια της.

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Σαντχάουζεν. Ο Έσβαϊν άνοιξε το σκορ στο 12′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Γκριν (48′). Με δέκα ολοκλήρωσε η Σαντχάουζεν (Τρίμπουλ 90+3′).

Μη καταφέρνοντας να εκμεταλλευτεί την υπεροχή της, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, η Γκρόιτερ Φιρτ πέταξε δύο βαθμούς εντός έδρας με αντίπαλο τη Σαντχάουζεν (1-1) την προηγούμενη βδομάδα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ κόντρα στη ροή της αναμέτρησης, ισοφάρισε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου δημιουργώντας άλλες επτά ευκαιρίες για να φτάσει στη νίκη.

Το “τριφύλλι” πανηγύρισε πέντε σερί νίκες με αντίπαλο τη Ρέγκενσμπουργκ, παραμένοντας αήττητο στις έξι τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις. “Διαθέτει ένα συμπαγές σύνολο, είναι δύσκολο να παραβιάσεις την αμυντική λειτουργία της. Πρώτος στόχος μας αποτελεί να κρατήσουμε το μηδέν”, είπε ο προπονητής Σνάιντερ.