*Το Σολτ Λέικ επικράτησε και στα δυο συνολικά παιχνίδια που υποδέχθηκε το Όστιν.

*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά ΗΠΑ

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από το Σιάτλ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 35ο λεπτό, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στο 58′, για το τελικό αποτέλεσμα.

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες το Σολτ Λέικ, μετά και το διπλό που πανηγύρισε στην πρεμιέρα κόντρα στο Βανκούβερ (1-2). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πάμπλο Μαστροένι φιλοξενήθηκε από το Σιάτλ, κόντρα στο οποίο έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, με τους γηπεδούχους να είναι με διαφορά ανώτεροι στον αγωνιστικό χώρο και την ίδια να μην απειλεί ιδιαίτερα, για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Ευελπιστεί ότι θα βγάλει αντίδραση απόψε, συνεχίζοντας το απόλυτο που έχει κόντρα στο Όστιν.

Σολτ Λέικ Στατιστικά

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΣΤΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από τη Βάιολετ, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Βρέθηκε πίσω στο 13ο λεπτό, δέχθηκε δεύτερο τέρμα στο 39′, με το αυτογκόλ του Ταρέκ στο 47′ να διαμορφώνει και το τελικό αποτέλεσμα.

Με το χειρότερο δυνατό τρόπο συνδύασε την παρθενική του εμφάνιση στο Τσάμπιονς Λιγκ, το Όστιν. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Τζος Βολφ φιλοξενήθηκε από τη Βάιολετ στην Αϊτή, για τους “16” του Τσάμπιονς Λιγκ, κόντρα στην οποία γνώρισε βαριά ήττα με 3-0. Αρκετά απογοητευτική η εμφάνιση της, δεν έδειξε ικανή για κάτι περισσότερο και δικαίως δεν απέφυγε τα χειρότερα. Εξαιρετικά δύσκολη πλέον η αποστολή της ενόψει της ρεβάνς. Εντός των συνόρων τώρα και μετά από τις δυο πρώτες στροφές, έχει μια ήττα 2-3 από το Σεντ Λούις και μια νίκη 1-0 επί του Μόντρεαλ.