ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ

Κάποια στιγμή θα επέστρεφε στις νίκες το Σολτ Λέικ, τα κατάφερε την περασμένη εβδομάδα στο εντός έδρας ματς με το Σικάγο. Υποδέχτηκε μια ομάδα που ήταν στα μέτρα της, προηγήθηκε στο φινάλε του ημιχρόνου και ισοφαρίστηκε στο 48’, το υπόλοιπο του δεύτερου μέρους ήταν δική της υπόθεση, βρήκε το 2-1 στο 75’. Πρώτο «τρίποντο» για τους γηπεδούχους έπειτα από τρεις αγωνιστικές και δύο διαδοχικές ισοπαλίες με Κολοράντο (2-2) και Σαν Χοσέ (0-0), μετά από αυτό το αποτέλεσμα, βρίσκεται στην έκτη θέση της δυτικής περιφέρειας, όπου και μετράει 34 βαθμούς σε 23 παιχνίδια. Παρέμεινε αήττητο στα 11 τελευταία εντός έδρας ματς για το πρωτάθλημα, όπου και μετράει εννέα νίκες και δύο ισοπαλίες. Χωρίς νέες απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 κόντρα στο Σικάγο.

Στατιστικό: Έρχεται από 4/5 Over 2.5 (δες το στην Sportingbet).

Το Σολτ Λέικ – Μόντρεαλ παίζει στην Sportingbet
sportingbet-logo

ΜΟΝΤΡΕΑΛ

Ούτε την Ουάσινγκτον κατάφερε να κερδίσει εντός έδρας το Μόντρεαλ, που τελευταία δεν τα πηγαίνει καθόλου καλά. Ερχόταν απ’ την εντός έδρας ήττα 1-2 κόντρα στην Ατλάντα, ήθελε να βγάλει αντίδραση και να εκμεταλλευτεί την έδρα του, ωστόσο κάτι τέτοιο δε συνέβη. Μπήκε πάρα πολύ καλά στο ματς, προηγήθηκε στο 5’ και είχε ευκαιρίες για δεύτερο γκολ, στο δεύτερο 45λεπτο δεν είχε την ίδια ενέργεια και δέχτηκε γκολ στο 70’. Πίεσε όσο περισσότερο μπορούσε, αλλά δεύτερο γκολ δε βρήκε, με αποτέλεσμα το 1-1 να μείνει μέχρι τέλους. Προς το παρόν μένει στην 5η θέση της Ανατολής με 29 πόντους, στο -7 απ’ το τέταρτο Κολόμπους και ισόβαθμη με το έκτο Νιου Ίνγκλαντ, στο +2 απ’ τη Φιλαδέλφεια. Κακοί εκτός έδρας οι Καναδοί, κέρδισαν μόλις μια φορά στις τελευταίες 9 εξόδους (1-1-7).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στην Ουάσινγκτον.

Στατιστικό: Από 9/10 2-3 Goal έρχεται το Μόντρεαλ.