*Έρχονται από τέσσερα σερί μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 4-3 επί του Κάνσας. Στο 1-2 το ημίχρονο, το Σολτ Λέικ έκανε το 1-3 στο 51’. Μείωσε το Κάνσας στο 70’, αλλά το 2-4 στο 84’ έκρινε το ματς. Στο φινάλε το τελικό 3-4.

Μεγάλη νίκη για το Σολτ Λέικ την Τετάρτη, την πήρε στην έδρα του Κάνσας. Κέρδιζε καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, στο 51’ έγινε το 1-3 που έκρινε οριστικά το ματς, από εκεί και έπειτα το Κάνσας πάλευε με τα… κύματα και δεν κατάφερε να μπει ποτέ στο ματς. Επιστροφή στις νίκες μετά την εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στο Μόντρεαλ, είχε προηγηθεί η νίκη 5-1 επί του Όστιν, νωρίτερα είχε δύο σερί ισοπαλίες με Σιάτλ (1-1) και Ντάλας (3-3), δύο σερί νίκες με Σιάτλ (2-0) και Κολοράντο (5-3). Ήταν η 15η διαδοχική αγωνιστική που δε χάνει το Σολτ Λέικ, καταλαμβάνει την 1η θέση της Δυτικής Περιφέρειας, βρίσκεται στο +3 απ’ τη δεύτερη θέση.

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 11/17 Over 2.5 στο πρωτάθλημα.

*Έρχεται από 11/17 G/G στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΛΑ ΓΚΑΛΑΞΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-0 επί της Νέας Υόρκης Σίτι. Το 1-0 ο Γιόβελιτς στο 41’, το 2-0 ήρθε στο 49’.

Είναι σε καλή κατάσταση οι Γκάλαξι, το έδειξαν και την Τετάρτη με το εντός έδρας 2-0 επί της Νέας Υόρκης Σίτι. Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο, το γκολ ήρθε λίγο πριν την ανάπαυλα για την ομάδα του Λος Άντζελες, που βρήκε δεύτερο γκολ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους. Η Νέα Υόρκη πάλεψε να μπει ξανά στο ματς, αλλά δεν είχε αποτελεσματικότητα. Ήταν η τέταρτη νίκη στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές (4-0-1), μοναδική ήττα σ’ αυτή τη σειρά αγώνων το 2-1 απ’ το Σικάγο. Μετρά ρεκόρ 5-4-2 στις τελευταίες 11 αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 3η θέση της Δύσης.