*Μετρούν 3/4 μεταξύ τους 2-3 Goal ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

➡️ Δείτε εδώ όλα τα ματς για παμε στοιχημα σήμερα

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-2 επί του Χιούστον. Το 0-1 ο Αλιού στο 8’, το 1-1 ήρθε στο 22’ απ’ τον Γκόμες, το 2-1 ήρθε απ’ τον Λούνα στο 42’. Το 2-2 ήρθε στο 54’ με αυτογκόλ του Μπρόντι, το τελικό 3-2 ήρθε στο 67’ απ’ τον Οχέδα για το Σολτ Λέικ.

Πήρε σπουδαία νίκη μεσοβδόμαδα κόντρα στο Χιούστον, με ανατροπή και καλή εικόνα επιθετικά! Έμεινε πίσω στο σκορ στο 8’, αλλά έβγαλε αντίδραση στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 42’ και πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη. Ισοφάρισε στο 54’ το Χιούστον με αυτογκόλ, όμως η συνέχεια ανήκε στο Σολτ Λέικ, που πίεσε πολύ και έκανε το 3-2 στο 67’, είχε ευκαιρίες για περισσότερα γκολ. Επιστροφή στις νίκες για το Σολτ Λέικ μετά την εντός έδρας ήττα 0-1 απ’ τους Γκάλαξι, αυτή είναι η μοναδική ήττα του στις τελευταίες 17 αγωνιστικές (10-6-1). Καταλαμβάνει την 2η θέση της Δυτικής Περιφέρειας, βρίσκεται στο -3 απ’ την πρώτη θέση.

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 12/19 Over 2.5 στο πρωτάθλημα.

*Έρχεται από 12/19 G/G στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΤΛΑΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στη Νιου Ίνγκλαντ. Το 1-0 ο Βριόνι στο 11’, το 2-0 ήρθε στο 44’ απ’ τον ίδιο παίκτη. Μείωσε ο Ρίος στις καθυστερήσεις για την Ατλάντα.

Κάποια στιγμή θα έχανε ξανά η Ατλάντα, που δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα στο εκτός έδρας ματς με τη Νιου Ίνγκλαντ. Στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε συγκέντρωση, η Νιου Ίνγκλαντ ήταν πιο «ζωηρή», σκόραρε δύο φορές μέχρι το 44’ και πήρε σημαντικό προβάδισμα για τη νίκη. Καλύτερη η Ατλάντα στο δεύτερο μέρος, έβγαλε φάσεις, είχε σπουδαίες στιγμές, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο φινάλε. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές (2-2-0), ερχόταν απ’ το 2-1 επί του Τορόντο. Μετρά ρεκόρ 3-3-3 στις τελευταίες εννέα αγωνιστικές. Καταλαμβάνει την 9η θέση της Ανατολής.