Φάση των “32”

*Αγώνας νοκ-άουτ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Over 2,5 στα 8/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΣΑΡΑΓΟΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (B’)

Η Σαραγόσα έδειξε να ανεβαίνει αγωνιστικά έπειτα από τις πολλές ισοπαλίες στο πρώτο κομμάτι της σεζόν, ανέκαμψε, πήρε σημαντικές νίκες, όμως έχει μεταπτώσεις στην απόδοσή της και δεν έχει καταφέρει να πλησιάσει περισσότερο στην πρώτη εξάδα και τα πλέι οφ ανόδου. Ξεκίνησε το νέο έτος με ήττα στην έδρα της Μιραντές (2-0), χωρίς να δείξει κάτι από τα καλά στοιχεία που διαθέτει. Ήταν η δεύτερη συνεχόμενη και τρίτη σε πέντε ματς, ήττα, για την ομάδα του Χουάν Ιγνάθιο Μαρτίνεθ. Στον προηγούμενο γύρο του Κόπα ντελ Ρέι, νίκησε τη Μπούργος με σκορ 2-0 εντός έδρας. Μοναδικός απών λόγω Covid-19 είναι ο Τσαβαρία, τραυματίες οι Νάνο Μέσα, Βιγκαράι και Λασούρε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Μιραντές, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 14’ ο Αλεχάντρο Μαρκές σκόραρε για το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 38’ ο Βάδα αποβλήθηκε, για λογαριασμό της Σαραγόσα. Στο 79’ και πάλι ο Αλεχάντρο Μαρκές σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Σαραγόσα Στατιστικά

*5/6 ματς με under 2.5 (δες το στο pame stoixima live)

*8 σερί αναμετρήσεις τελευταία έληξαν με No Goal

*Δέχεται γκολ σε 7/12 παιχνίδια ως γηπεδούχος

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΕΒΙΛΛΗ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Η Σεβίλλη μπορεί να μην εντυπωσιάζει σε ορισμένες αναμετρήσεις της, όμως ολοκλήρωσε έναν πρώτο γύρο πολύ καλό, ούσα στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Μάλιστα, με τη νίκη που σημείωσε στην έδρα της Κάντιθ (0-1), μείωσε τη διαφορά της από τη Ρεάλ Μαδρίτης στους πέντε πόντους, ενώ θα έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο. Αήττητη σε πέντε αναμετρήσεις σε πρωτάθλημα και Κόπα ντελ Ρέι. Στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου δυσκολεύτηκε πολύ να καταβάλει την αντίσταση της Αντράτς και χρειάστηκε τη διαδικασία των πέναλτι για να προκριθεί μετά το 1-1 στην κανονική διάρκεια. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός λόγω τραυματισμών οι Σούσο, Λαμέλα και Χεσούς Νάβας. Έχει κρούσματα Covid από την προηγούμενη εβδομάδα, δεν έπαιξε στο πρωτάθλημα ο Ράφα Μιρ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 0-1 εκτός έδρας, με αντίπαλο την Κάντιθ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Οι δύο ομάδες δεν αξιοποίησαν τις όποιες ευκαιρίες έφτιαξαν στο πρώτο μέρος και έμειναν στο μηδέν. Τη διαφορά εν τέλει, έκανε το γκολ του Οκάμπος στο 58’. Λίγα πράγματα επιθετικά από τους γηπεδούχους.