ΡΕΑΛ ΣΑΡΑΓΟΣΑ - ΣΑΝΤΑΝΤΕΡ Προγνωστικά

6η αγωνιστική

*Μετρούν 6/10 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη φιλοξενούμενου στα πρόσφατα 4 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΣΑΡΑΓΟΣΑ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 1-3 εκτός έδρας, επί της Καρταχένα, για το πρωτάθλημα. Στ 16’ ο Μάνου Βαγέχο σκόραρε για το 0-1, στο 31’ ο Σόλα ισοφάρισε σε 1-1. Στο 39’ ο Αλκαλά χρεώθηκε αυτογκόλ για το 1-2 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 90+2’ ο Μογέχο σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

H Σαραγόσα έχει αρχίσει εξαιρετικά τη νέα αγωνιστική περίοδο, έχει κάνει το απόλυτο νικών σε πέντε αναμετρήσεις, το ηθικό είναι στα ύψη και η αισιοδοξία ξεχειλίζει. Η ομάδα του Φραν Εσκριμπά επικράτησε της Καρταχένα (1-3) εκτός έδρας και έκανε το 5Χ5. Το ένα γκολ που δέχτηκε ήταν και το πρώτο φέτος, ύστερα από τέσσερα “clean sheets”.

Αρνητικός πρωταγωνιστής ο Μογέχο που έπιασε τα γεννητικά του όργανα στο πανηγυρισμό του τρίτου γκολ, όμως μέχρι να βγει η τιμωρία του θα είναι διαθέσιμος για τον Εσκριμπά. Εκτός για έξι μήνες ο μπακ Νιέτο, τραυματίστηκε επίσης ο αμυντικός Λεκουσέ. Εκτός και ο μέσος Φράντσο Σεράνο.

Σαραγόσα Στατιστικά

*4/5 αναμετρήσεις έληξαν με No Goal

*4/5 παιχνίδια τελευταία με under 2.5

*Δέχεται γκολ σε 5/10 ματς εντός έδρας

ΡΑΣΙΝΓΚ ΣΑΝΤΑΝΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 1-0 εντός έδρας, εναντίον της Αμορεμπιέτα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 10’ ο Μαρτίν σκόραρε το μοναδικό τέρμα στο παιχνίδι. Μοιρασμένοι σχετικά το ματς και στα δύο ημίχρονο σε ευκαιρίες για γκολ.

Η Ράσινγκ Σανταντέρ επέστρεψε στις επιτυχίες στο ματς της προηγούμενης αγωνιστικής, επικράτησε της Αμορεμπιέτα (1-0) εντός έδρας. Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της ομάδα του Χοσέ Αλμπέρτο, σε πέντε αγώνες πρωταθλήματος, μετρά επίσης δύο ισοπαλίες και μία ήττα. Το θετικό είναι ότι έχει κρατήσει το μηδέν σε τρεις αναμετρήσεις.

Νωρίτερα, έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της Έλτσε (1-1) αποσπώντας ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα στο πρωτάθλημα. Όσον αφορά την κατάσταση του Λάγο Τζούνιορ, δεν προλαβαίνει να είναι έτοιμος για ματς στο “Ρομαρέδα”, παραμένουν εκτός επίσης, οι Χόρχε Πόμπο, Ντάνι Φερνάντεθ.