4η αγωνιστική

*Μετρούν 6/10 παιχνίδια με goal/goal τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη φιλοξενούμενου στα πρόσφατα 4 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Υπέστη ήττα με σκορ 4-0 εκτός έδρας, από τη Μπαρτσελόνα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 24’ ο Λεβαντόφσκι σκόραρε για το 1-0, ενώ στο 43’ ο Πέδρι έκανε το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 64’ και πάλι ο Λεβαντόφσκι σκόραρε για το 3-0, ενώ στο 90+2’ ο Σέρζι Ρομπέρτο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Βαγιαδολίδ είχε ούτως ή άλλως πολύ δύσκολο έργο στην αναμέτρηση της Βαρκελώνης απέναντι στη Μπαρτσελόνα (4-0), έχασε χωρίς να προβάλει σθεναρή αντίσταση. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα στα τρία ματς πρωταθλήματος που έχει δώσει έως τώρα, παρουσιάστηκε πιο ανταγωνιστική στην πρεμιέρα εντός έδρας, εναντίον της Βιγιαρεάλ, αλλά και πάλι ηττήθηκε χωρίς να πετύχει γκολ με 0-3. Η ομάδα του Πατσέτα, έκανε την έκπληξη ενδιάμεσα και πήρε βαθμό στην Ανδαλουσία απέναντι στη Σεβίλλη, με σκορ 1-1.

Νέα μεταγραφικά αποκτήματα οι Κένεντι και Χουάνχο Ναρβάες από Τσέλσι και Σαραγόσα αντίστοιχα. “Πρέπει να το πιστέψουμε, όπως κάναμε την περσινή περίοδο. Τώρα θα αντιμετωπίσουμε ομάδες θεωρητικά στο δικό μας επίπεδο”, είπε μεταξύ άλλων στη συνέντευξη τύπου ο κόουτς Πατσέτα, με την ομάδα του να έχει βγάλει ένα πολύ δύσκολο πρόγραμμα στις τρεις πρώτες αγωνιστικές. Έτοιμοι οι Βάισμαν, Ασένχο και Πλάτα, με ενοχλήσεις αλλά είναι στην αποστολή και ο Ελ Γιαμίκ. Χωρίς προβλήματα.

Βαγιαδολίδ Στατιστικά

*2/3 επίσημα παιχνίδια με No Goal

*2/3 αναμετρήσεις είχαν over 2.5

*Δέχεται γκολ σε 7/10 ματς εντός

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΛΜΕΡΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Σεβίλλη, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 30’ ο Όλιβερ Τόρες σκόραρε για το 0-1, όμως στο 42’ ο Ραμαζάνι ισοφάρισε σε 1-1 για το πρώτο ημίχρονο. Στο 55’ ο Ουμάρ Σαντίκ σκόραρε και ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους γηπεδούχους.

Η Αλμερία πανηγύρισε μια σπουδαία επιτυχία για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος, νίκησε τη Σεβίλλη (2-1) εντός έδρας και παράλληλα πήρε το πρώτο της “τρίποντο” στη νέα σεζόν. Εκ των πρωταγωνιστών ο Ουμάρ Σαντίκ που πέτυχε το δεύτερο τέρμα της ανατροπής, αλλά τώρα πλέον ανήκει στη Ρεάλ Σοσιεδάδ (ήδη άνοιξε λογαριασμό) και η Αλμερία καλείται να διαχειριστεί την απώλειά του αγωνιστικά.

Ο αντικαταστάτης του ουσιαστικά είναι ο Μπιλάλ Τουρέ που αποκτήθηκε από τη γαλλική Ρεμς. Νέα πρόσωπα επίσης, ο μέσος Μελέρο από τη Λεβάντε και ο Λάσαρο Βινίσιους από τη Φλαμένγκο. “Κι εμένα με πονάει που δεν είναι μαζί μας πια ο Σαντίκ, όμως έχουμε αποκτήσει πολύ καλούς ποδοσφαιριστές”, δήλωσε σχετικά ο προπονητής της Αλμερία, Ρούμπι. Όσον αφορά την αποστολή, είναι για δεύτερο εκτός ο Άλεξ Θεντέγες, τραυματίες επίσης, οι Ιβάν Μάρτος και Κάρλος Νιέτο οι οποίοι δεν έχουν ξεπεράσει τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν και δεν έχουν συμμετοχή φέτος.