*5η αγωνιστική του Β’ ομίλου

*Στον πρώτο γύρο: Μέλγκαρ – Ρασίνγκ Κλουμπ 3-1

ΡΑΣΙΝΓΚ ΚΛΟΥΜΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ρασίνγκ Κλουμπ έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Μπόκα Τζούνιορς, σε έναν αγώνα που ήταν πάρα πολύ καλύτερη από την αντίπαλο της, έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες να σκοράρει, χωρίς να απειληθεί καθόλου στην κανονική διάρκεια του αγώνα! Και το πλήρωσε, χάνοντας με 6-5 στην διαδικασία των πέναλτι!

Η Ρασίνγκ Κλουμπ αν και έπαιζε στο «Μπομπονέρα», ήταν πολύ καλύτερη από την Μπόκα Τζούνιορς, έχανε τη μία ευκαιρία μετά την άλλη, αλλά δεν σκόραρε, έμεινε στο 0-0, χωρίς να κινδυνεύσει σε κανένα σημείο του αγώνα. Και το πλήρωσε, χάνοντας με 6-5 στα πέναλτι, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τον τελικό των πλέι οφς για την πρώτη φάση του πρωταθλήματος Αργεντινής.

Και όλα αυτά έχοντας μόνο μία ήττα σε 21 αγώνες μέσα στο 2022, με εφτά ισοπαλίες, με την μοναδική της ήττα να έχει έρθει από την σημερινή της αντίπαλο στο Περού, στον πρώτο γύρο. Στο γήπεδό της είναι αήττητη σε 10 παιχνίδια, με εφτά νίκες.

Σε αυτόν τον θεσμό είναι ισόβαθμη με την σημερινή της αντίπαλο στην πρώτη θέση και αν κερδίσει θα κάνει αποφασιστικό βήμα πρόκρισης, κρατώντας τουλάχιστον την τύχη στα χέρια της. Σε διαφορετική περίπτωση θα εξαρτάται και από τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής αν περάσει ή όχι.

Τραυματίες είναι ο γκολκίπερ Αρίας, ο μέσος Μαρτίνεθ και ο επιθετικός Χαούτσε.

Ρασινγκ Κλουμπ Στατιστικά

*Εχει δύο συνεχόμενα Ν/G

*Εχει 7/10 N/G εντός έδρας το 2022.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΕΛΓΚΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: H Μέλγκαρ κέρδισε 3-0 εντός έδρας την ADT, σκοράροντας με δύο αυτογκόλ της αντιπάλου (!) στο πρώτο ημίχρονο, από τους Ρέγιες (12’), Τέγιο (33’), έχασε πέναλτι στη συνέχεια, ακυρώθηκε γκολ της αντιπάλου της στο δεύτερο ημίχρονο, πριν διαμορφώσει το τελικό σκορ με τον Πέρεθ στο 87ο λεπτό.

Η Μέλγκαρ κέρδισε και την ADT με 3-0 εντός έδρας, πετυχαίνοντας όγδοη συνεχόμενη νίκη, δείχνοντας πώς είναι σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση αυτή την περίοδο. Από αυτές οι τρεις ήταν στα πιο πρόσφατα παιχνίδια που έπαιξε μακριά από την έδρα της.

Με αυτά τα αποτελέσματα ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της πρώτης κατηγορίας του Περού, αν και είναι μόλις στο +1 από την δεύτερη θέση, έχοντας και έναν αγώνα περισσότερο, έχοντας παίξει 13 παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Και σε αυτόν τον θεσμό είναι ακριβώς στην ίδια μοίρα με τη σημερινή της αντίπαλο, αφού είναι ισόβαθμες στην κορυφή του ομίλου, απλά έχει και καλύτερη διαφορά τερμάτων κατά ένα γκολ!

Απουσιάζουν λόγω τραυματισμών ο δεξιός μπακ Ιμπάνιεθ και ο μέσος Κεβέδο.