* 25η Αγωνιστική (τελευταία)

* Over 2.5 τα 8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, τα 7 εξ αυτών συνδυάστηκαν με Goal/Goal, τα τέσσερα πιο πρόσφατα ξέφυγαν στο Over 3.5!

* Στο Κύπελλο (23/09): Γοδόι Κρους – Ράσινγκ 3-3

ΡΑΣΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το περασμένο Σάββατο έπεσε στην παγίδα της Ουρακάν, ήταν φλύαρη στην κατοχή της, “χτυπήθηκε” στον ανοιχτό χώρο. Παρά το 70% κατοχή και τις 6-14 τελικές υπέρ της, η ήττα με 1-0 κρίνεται δίκαιη. Αυτή ήταν η 3η αποτυχία στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, κρατά όμως ακόμη την τύχη στα χέρια της όσον αφορά μία θέση στο επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα.

Με νίκη σήμερα εξασφαλίζει την παρουσία της στο διεθνές τουρνουά του 2022, μπορεί να της κάνει και η ισοπαλία αν αποτύχουν την ίδια ώρα οι από κάτω ανταγωνιστές της.

“Δεν θεωρώ ότι θα πρέπει να παραιτηθώ αν χαθεί ο στόχος του Σουνταμερικάνα. Δεν δουλεύω έτσι, ωστόσο η απόφαση θα παρθεί από τη διοίκηση” δήλωσε ενόψει αυλαίας στη σεζόν ο κόουτς Γκάγκο. Τελευταίο παιχνίδι με τη φανέλα της ομάδας απόψε για τον αειθαλή Λισάντρο Λόπες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Ουρακάν. Εξαιρετική σέντρα από τον Ιμπάνιες και καρφωτή κεφαλιά από τον Κόκαρο για το 1-0 της Ουρακάν στο 27ο λεπτό. Μεγάλη χαμένη ευκαιρία από τον σκόρερ στο δεύτερο ημίχρονο. Πήρε μέτρα στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα η Ράσινγκ, αλλά αναλώθηκε σε πολλά μακρινά σουτ.

ΡΑΣΙΝΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας (δες το στη Betshop)

* Goal/Goal τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΓΟΔΟΪ ΚΡΟΥΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Απογόητευση επικρατεί στο στρατόπεδο της Γοδόι, χάθηκε ο στόχος του Κυπέλλου με την ήττα στα ημιτελικά από την Ταγιέρες, χάθηκε οριστικά και ο στόχος του Κόπα Σουνταμερικάνα με την πρόσφατη ισοπαλία εντός έδρας απέναντι στην Πλατένσε. Προηγήθηκε δις, δεν κατάφερε να διαχειριστεί τα προβαδίσματά της, είχε ευκαιρίες στο τέλος για τη νίκη.

Λίγες μέρες νωρίτερα ηττήθηκε στον ημιτελικό Κυπέλλου, ενώ στο πρωτάθλημα έχει μόνο μία νίκη στα 6 τελευταία παιχνίδια (1-2-3). Μακροχρόνιος στόχος η αποφυγή του υποβιβασμού το 2022, είναι χαμηλά στην ειδική βαθμολογία.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Πλατένσε. Ο Μπανταλόνι, με ψύχραιμο τελείωμα, έκανε το 1-0 στο 7ο λεπτό, ο Τισέρα με καρφωτή κεφαλιά απάντησε στο 27’. Ο Μπανταλόνι έχασε ευκαιρία για το 2-1, το έκανε τελικά ο Ραμίρες με το κεφάλι από κόρνερ στο 43’. Νέα ωραία σέντρα και νέα ισοφάριση με το κεφάλι για την Πλατένσε στο 54’ με τον Γκόμες. Ανοιχτός ο ρυθμός ως το τέλος, αμφότερες είχαν φάσεις για τρίτο γκολ.