*6η και τελευταία αγωνιστική του Β’ ομίλου

*Το παιχνίδι έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον μόνο για την Ρασίνγκ Κλουμπ. Θέλει έναν βαθμό για να πάρει την πρόκριση, ίσως τα καταφέρει και με ήττα, αν δεν κερδίσει η Μέλγκαρ.

ΡΑΣΙΝΓΚ ΚΛΟΥΜΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ρασίνγκ Κλουμπ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Μέλγκαρ, έχοντας δοκάρι νωρίς στον αγώνα, έμεινε με παίκτη λιγότερο επειδή αποβλήθηκε ο γκολκίπερ της, γιατί έπιασε την μπάλα εκτός περιοχής, στο 26’, αλλά πήρε τη νίκη με τέρμα του Τσανκαλάι στο 44’ αντέχοντας στην πίεση της αντιπάλου της ως το τέλος.

Η Ρασίνγκ Κλουμπ κατάφερε να κερδίσει με 1-0 εντός έδρας την Μέλγκαρ, παρόλο που αναγκάστηκε να παίξει με παίκτη λιγότερο για περίπου 65 λεπτά! Και αυτό ακριβώς το αποτέλεσμα της έχει δώσει το μεγάλο πλεονέκτημα για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κόπα Σουνταμερικάνα, φτάνει να μην ηττηθεί απόψε!

Βέβαια το να χάσει η ομάδα του Φερνάντο Γκάγκο είναι μία κουβέντα, πόσο μάλλον στην έδρα της, εκεί που είναι αήττητη το 2022, με οκτώ νίκες σε 11 αγώνες! Γενικώς σε 90λεπτο το 2022 έχασε μόνο από την Μέλγκαρ εκτός έδρας. Και όμως, ακόμη και έτσι, αποκλείστηκε στα πέναλτι και δεν μπόρεσε να διεκδικήσει τον τίτλο του πρώτου μισού στην Αργεντινή, παρά την εκπληκτική της σεζόν ως τώρα!

Τραυματίες είναι ο γκολκίπερ Αρίας, ο μέσος Μαρτίνεθ και ο επιθετικός Χαούτσε και τιμωρημένος ο γκολκίπερ Γκόμεζ.

Ρασίνγκ Κλουμπ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί N/G

*Εχει 8/11 N/G εντός έδρας το 2022, 2/2 στο Κόπα Σουνταμερικάνα

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΪΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Ρίβερ Πλέιτ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Λίβερπουλ Ουρουγουάης, σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε να κυνηγάει νωρίς, από γκολ που δέχθηκε από τον Ριβέρο στο πέμπτο λεπτό. Και ο Μεντίνα στο 81’ πέτυχε το 2-0 για την αντίπαλο της, μειώνοντας απλά με τον Κάστρο στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Ατλέτικο Ρίβερ Πλέιτ ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Λίβερπουλ Ουρουγουάης, αρκετά πιο άνετα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα της, τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια, όλες με το ίδιο σκορ! Και μακριά από την έδρα της έχει τέσσερις ήττες, δύο σερί στα πιο πρόσφατα παιχνίδια, με μόλις μία νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια, η οποία βέβαια ήρθε στον θεσμό για τον οποίο αγωνίζεται και σήμερα.

Βέβαια βαθμολογικά είναι τελείως αδιάφορη, έχει αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού, θέτοντας αποκλειστικά την προσοχή της στο πρωτάθλημα Ουρουγουάης, εκεί που μετά από 13 αγωνιστικές είναι στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, στην όγδοη θέση του, χωρίς να είναι πολύ μακριά, στο -7 συγκεκριμένα, από την κορυφή.

Συνεχίζει να απουσιάζει ο μακροχρόνια τραυματίας αριστερός μπακ Ραμίρες, χτύπησε πιο πρόσφατα ο αμυντικός Ερέρα που λείπει επίσης.