*Πρώτο ματς για τα πλέι-οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση που το συνολικό σκορ του “ζευγαριού” είναι ισόπαλο, ακολουθεί παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι. Θα ακολουθήσει ρεβάνς στην έδρα της Ζόρια.

*Πρώτη συνάντηση για τις δυο ομάδες.

*Η Ραπίντ Βιέννης παραμένει αήττητη στα 11/13 τελευταία εντός έδρας ματς στο Γιουρόπα Λιγκ.

Δείτε τα Προγνωστικά Europa League

ΡΑΠΙΝΤ ΒΙΕΝΝΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έπαιξε με τη φωτιά κόντρα στην Ανόρθωση, ωστόσο η Ραπίντ Βιέννης κατάφερε να αποφύγει τον αποκλεισμό από το Γιουρόπα Λιγκ. Πανηγύρισε μεγάλη νίκη με 3-0 στο πρώτο ματς κόντρα στην ομάδα από την Κύπρο, στη ρεβάνς ωστόσο γνώρισε την ήττα με 2-1. Είχε προηγηθεί ο αποκλεισμός από τον 2ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ, καθώς στις λεπτομέρειες έμεινε εκτός από τη Σπάρτα Πράγας.

Μια ομάδα με αμέτρητες συμμετοχές στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, πέρσι αποκλείστηκε από τη φάση των ομίλων, καθώς σε γκρουπ με Άρσεναλ, Μόλντε και Ντάνταλκ τερμάτισε στην 3η θέση, ενώ η παρουσία της στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ είναι και φέτος ο μεγάλος της στόχος. Τερμάτισε πέρσι στη 2η θέση της Μπουντεσλίγκα, φέτος πραγματοποιεί μουδιασμένο ξεκίνημα, ηττήθηκε με 2-1 από την Άλταχ στο πιο πρόσφατο ματς, μετά το πέρασμα των τεσσάρων πρώτων αγωνιστικών έχει απολογισμό 1-1-2.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 2-1 από την Άλταχ γνώρισε η Ραπίντ Βιέννης. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 58’ με τον Γκρουλ, ενώ στο 82’ ο Νουσμπάουερ ισοφάρισε σε 1-1. Στις καθυστερήσεις ο Νούχιου με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΡΑΠΙΝΤ ΒΙΕΝΝΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία ματς (Δες το στην Interwetten),

*2-3 σύνολο γκολ στα οκτώ τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΖΟΡΙΑ ΛΟΥΓΚΑΝΣΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την παρουσία της στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις για όγδοη διαδοχική σεζόν εξασφάλισε η Ζόρια, που κατέκτησε πέρσι την 3η θέση στο πρωτάθλημα Ουκρανίας, εξασφαλίζοντας έτσι την απευθείας συμμετοχή της στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Από τη σεζόν 2016-17 και έπειτα έχει τρεις συμμετοχές στους ομίλους της διοργάνωσης, κάτι που φυσικά θα επιδιώξει να πετύχει και φέτος. Πέρσι συμμετείχε σε όμιλο με Μπράγκα, Λέστερ και ΑΕΚ, τερμάτισε στην 3η θέση του γκρουπ, μένοντας εκτός ευρωπαϊκών διοργανώσεων.

Ο τεχνικός Σκρίπνικ βρίσκεται και φέτος στον πάγκο της, με τη Ζόρια να πραγματοποιεί μουδιασμένο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα, καθώς μετά το πέρασμα τεσσάρων αγωνιστικών έχει απολογισμό 1-1-2. Στο πιο πρόσφατο ματς άφησε βαθμούς στην έδρα της, καθώς έμεινε στο 1-1 με τη Μινάι. Δεν αναφέρθηκαν προβλήματα για το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Ζόρια και Μινάι στο πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 56’ με τον Γκορίν, ενώ στο 65’ ο Σαγιαντμάνες ισοφάρισε σε 1-1, που ήταν και το τελικό σκορ.