*Ρεβάνς για τον 3ο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθεί παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι.

*Στην πρώτη αναμέτρηση: Νέφτσι – Ραπίντ Βιέννης 2-1

*Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια του ζευγαριού Βαντούζ – Κόνιασπορ.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΡΑΠΙΝΤ ΒΙΕΝΝΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Αυστρία, 96)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Αούστρια Λουστενάου. Στο 21′ ο Μπούργκσταλερ άνοιξε το σκορ, προτού ο Σουρντάνοβιτς ισοφαρίσει για τους φιλοξενούμενους στο 70′. Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα στο 50′ λόγω αποβολής του Μπάγιτς.

Ζωντανή στη μάχη της πρόκρισης έμεινε η Ραπίντ Βιέννης μειώνοντας στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με διαγώνιο σουτ του Μπούργκσταλερ στην έδρα της Νέφτσι την προηγούμενη βδομάδα. Είχε δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο κι ενώ το σκορ ήταν 0-0, δημιούργησε κάποιες μεγάλες ευκαιρίες, ενώ παράλληλα ο τερματοφύλακάς της αναγκάστηκε σε κάποιες εντυπωσιακές αποκρούσεις. Στο πρωτάθλημα πέταξε δύο βαθμούς εντός έδρας με αντίπαλο τη νεοφερμένη Αούστρια Λουστενάου (1-1) την Κυριακή.

Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε (είχε και δοκάρι) πληρώνοντας το αριθμητικό πλεονέκτημά της από το 50′. “Η Νέφτσι δεν τα πάει καλά εκτός έδρας, πρέπει να κάνουμε γκολ τις ευκαιρίες μας”, είπε ο προπονητής Φέλντχοφερ. Διαθέσιμοι και πάλι οι Ντράιφ, Ντεμίρ και Κέρσμπαουμ. Την Κυριακή (14/8) η Ραπίντ Βιέννης φιλοξενείται στην έδρα της ΛΑΣΚ Λιντζ.

ΡΑΠΙΝΤ ΒΙΕΝΝΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΕΦΤΣΙ ΑΝΑΛΥΣΗ (Αζερμπαϊτζάν, 170)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Σάμακι. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Μαχμούντοφ στο 81′.

Το 3Χ3 πραγματοποίησε η Νέφτσι σε Κόνφερενς Λιγκ και πρωτάθλημα Αζερμπαϊτζάν. Την προηγούμενη βδομάδα έκανε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησε με αντίπαλο την Ραπίντ Βιέννης, τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι καλύτερα, όσον αφορά την πρόκριση στα πλέι οφ της τρίτης τη τάξει ευρωπαϊκής διοργάνωσης, αν απέφευγε το γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Την Κυριακή ξεκίνησε με το δεξί το εγχώριο πρωτάθλημα επιστρέφοντας με το “τρίποντο” από την έδρα της Σάμακι. Τα βρήκε μπαστούνια στην ομώνυμη πόλη του Αζερμπαϊτζάν, χρειάστηκε μία ασυνεννοησία ανάμεσα σε τερματοφύλακα και αμυντική γραμμή για να σκοράρει ο Μαχμούντοφ λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′. “Το γκολ που δεχτήκαμε στις καθυστερήσεις δεν αλλάζει κάτι, πάμε στη Βιέννη για τη νίκη”, ανέφερε ο προπονητής Ρέγκεκαμπφ. Την Κυριακή (14/8) η Νέφτσι υποδέχεται την Καπάζ για την 2η αγωνιστική.