Πρώτος γύρος: Κόνγκσβινγκερ – Ράνχαϊμ 0-0

ΡΑΝΧΑΪΜ

Διαστημική εμφάνιση κόντρα στη Λέβανγκερ πραγματοποίησε την προηγούμενη αγωνιστική η Ράνχαϊμ, που διέλυσε με 6-1 την αντίπαλο της. Είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, καθάρισε τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο μέρος έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της. Μεγάλη εμφάνιση από το συγκρότημα του Μάαλεν και ένα αποτέλεσμα ψυχολογίας, με τη Ράνχαϊμ, να επιστρέφει στις επιτυχίες έπειτα από δυο σερί ήττες. Αντιμετωπίζει πρόβλημα στα μετόπισθεν, έχει καταφέρει να κρατήσει το μηδέν σε ένα παιχνίδι από τα 14 τελευταία, ενώ το g/g και over 3,5 επιβεβαιώθηκε στα πέντε από τα έξι πιο πρόσφατα.

Προηγούμενο ματς: Με 6-1 επικράτησε της Λέβανγκερ η Ράνχαϊμ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: Over 3,5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Το Ρανχάιμ – Κόνγκσβινγκερ παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας (Κλικ Εδώ)

ΚΟΝΓΚΣΒΙΝΓΚΕΡ

Παρά το καλό πρόσωπο που παρουσίασε κόντρα στην Μπόντο Γκλιμτ, η Κόνγκσβινγκερ δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό την προηγούμενη αγωνιστική, γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα με 0-1. Έμεινε όρθια στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να κλείσει καλά τους χώρους στην Μπόντο Γκλιμτ, στο δεύτερο μέρος ωστόσο η αντίπαλος της μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, σκόραρε στο 53’ κάτι που έκρινε το παιχνίδι. Ένα αποτέλεσμα εντός προγράμματος για το συγκρότημα του του Έρικσεν, που έβαλε τέλος στο νικηφόρο σερί δυο αγωνιστικών που έτρεχε στο πρωτάθλημα. Σταθερά χαμηλά στη βαθμολογία και στο +7 από την επικίνδυνη ζώνη η Κόνγκσβινγκερ, έχει και σήμερα δύσκολη αποστολή κόντρα στη Ράνχαϊμ και καλείται να παρουσιάσει ένα σοβαρό πρόσωπο αν θέλει να αποσπάσει κάτι θετικό.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 0-1 από την Μπόντο Γκλιμτ γνώρισε η Κόνγκσβινγκερ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: over 2,5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.