4η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΟΥΜΑΣ

Προηγούμενο ματς: Τυπικά γηπεδούχους στην ήττα εναντίον της Κερετάρο με σκορ 0-1, στα πλαίσια της φάσης των «32» του Λιγκς Καπ. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Σεπουλβέντα στο 74’.

Πολύ καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Πούμας. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα, όμως οι φιλοξενούμενοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, σκοράροντας σε μια από τις λίγες προσπάθειες που βρήκαν στόχο.

Επιστροφή στις εγχώριες υποχρεώσεις και θέλει φυσικά να πάρει το τρίποντο, αφού μετά την πρεμιέρα ακολούθησαν δύο ισοπαλίες. Σε γενικές γραμμές έχει δείξει πολύ καλή εικόνα και σταθερότητα στους περισσότερους τομείς, όμως δύσκολα κρατάει το μηδέν στην εστία της.

Πούμας Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΟΛΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Τυπικά γηπεδούχους στην ισοπαλία εναντίον της Μινεσότα με σκορ 2-2, στα πλαίσια της φάσης των «16» του Λιγκς Καπ. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ροσάλες στο 13’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Χλόνγκγουέιν στο 32’. Το 1-2 πέτυχε ο Χουέρτα στο 66’ και το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Τιάγκο Βόλπι με πέναλτι στο 75’. Την πρόκριση πήρε η Μινεσότα στα πέναλτι με σκορ 4-2.

Πάλεψε η Τολούκα και κατάφερε να στείλει το ματς στα πέναλτι, αλλά εκεί «λύγισε». Παρά το γεγονός ότι έμεινε αρκετά πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Έδειξε εξαιρετικά στοιχεία σε όλες τις αναμετρήσεις του Λιγκς Καπ, δεχόμενη τον αποκλεισμό όντας αήττητη στα παιχνίδια που έδωσε. Σκοράρει ασταμάτητα και κόντρα σε κάθε αντίπαλο, όμως το μεγάλο της πρόβλημα είναι αμυντικά, αφού δέχεται εξίσου γκολ με απίστευτη συνέπεια.