*8η αγωνιστική του Απερτούρα.

*Ντέρμπι της πρωτεύουσας, που είναι γνωστό ως “Clásico Capitalino”.

*No Goal και Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΟΥΜΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Μοντερέι, για το πρωτάθλημα. Παρότι πήρε προβάδισμα στο 44′ με τον Ροντρίγκες, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με το αυτογκόλ του Φρέιρε.

Αήττητη συνεχίζει την πορεία της στο Απερτούρα η Πούμας. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της, στα τέλη του Ιούλη, η ομάδα του Αντρές Λιγίνι υποδέχθηκε τη Μοντερέι, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Παρότι είχε πολύ καλή παρουσία και ήταν αυτή που πήρε και το προβάδισμα στο σκορ, εν τέλει αυτό δεν κράτησε για πολύ, καθώς από δικό της λάθος δέχθηκε την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα. Τρίτη σερί ισοπαλία, μετά και από εκείνες με Πατσούκα (0-0 εκτός) και Μασατλάν (1-1 εντός). Εντός έδρας είναι αήττητη στα επτά τελευταία της (3-4-0). Θυμίζουμε ότι δεν είχε υποχρεώσεις την περασμένη εβδομάδα, καθώς βρέθηκε στην Ισπανία για το φιλικό με τη Μπαρτσελόνα, όπου και ηττήθηκε με 6-0.

Πούμας Στατιστικά

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΛΑΜΠ ΑΜΕΡΙΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Χουάρες, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τον Μαρτίν (60′, 64′), για να δεχθεί απλά τη μείωση στο φινάλε.

Στα νικηφόρα αποτελέσματα κατάφερε να επιστρέψει η Κλαμπ Αμέρικα, μετά τις δυο σερί ήττες που υπέστη από Τιχουάνα (2-0 εκτός) και Λεόν (3-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φερνάντο Ορτίς υποδέχθηκε τη Χουάρες, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, χρειάστηκε ένα τετράλεπτο στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου για να βρει δις το δρόμο προς τα δίχτυα. Έδειξε χαλαρότητα στην πορεία, είδε τον Οτσόα να την κρατάει στο ματς, πιάνοντας πέναλτι, όμως στο φινάλε δέχθηκε τη μείωση. Με μόλις επτά βαθμούς, διατηρείται στις τελευταίες θέσεις της κατάταξης. Χωρίς διπλό σε πέντε σερί εξόδους (0-1-4).