16η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΟΥΜΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κλαμπ Λεόν με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Φερνάντεζ στο 44’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ροντρίγκεζ στο 59’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για την Πούμας. Παρ’ ότι προηγήθηκε πριν τη λήξη του ημιχρόνου, στην επανάληψη δέχθηκε πίεση και ισοφαρίστηκε με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει σήμερα, προκειμένου να παραμείνει εντός εξάδας. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τα κενά που θα αφήσουν οι φιλοξενούμενοι, καθώς «καίγονται» για βαθμούς και αναμένεται να δώσουν μάχη για το τρίποντο. Εντός έδρας έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις, μετρώντας τρεις νίκες και μία ισοπαλία στα τελευταία πέντε παιχνίδια της.

Πούμας Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΑΤΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Πατσούκα, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ερνάντεζ στο 18’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Σάντσες στο 81’.

Δεν έπεισε για ακόμα μία φορά η Άτλας και γνώρισε την ήττα. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν απείλησε καθόλου την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Αμυντικά άφησε κενούς χώρους, τους οποίους και εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα.

Αναγκασμένη να κυνηγήσει το τρίποντο σήμερα, καθώς τα περιθώρια για πρόκριση στα πλέι-οφ έχουν ήδη στενέψει αρκετά. Είναι σε κακή κατάσταση, διανύει τη χειρότερη περίοδο της σεζόν, αγνοώντας τη νίκη εδώ και έξι αναμετρήσεις. Δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, την ώρα που τελευταία δυσκολεύεται να βρει εξίσου δίχτυα.