*Φάση των “16” στο κύπελλο Νοτίου Κορέας. Μονή αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Under 2.5 τα οκτώ τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΟΧΑΝΓΚ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Νταεζόν, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με αυτογκόλ στο 15′, για να ισοφαρίσει δέκα λεπτά αργότερα με τον Χέο Γιονγκ-Τζουν.

Μακριά από τις επιτυχίες έμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Ποχάνγκ. Το περασμένο Σάββατο, υποδέχθηκε τη Νταεζόν, με την οποία έμεινε στο 1-1, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Είχε προηγηθεί η ήττα 3-1 από τη Γκιμτσεόν, οπότε και είναι στην τρίτη θέση, μαζί με τη Γκιμτσεόν Σανγκμού, στο -2 από την κορυφή.

Εντός έδρας “τρέχει” αήττητο σερί 22 αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις (12-10-0). Ρίχνεται για πρώτη φορά στη μάχη του φετινού κυπέλλου, έχοντας πάρει την απευθείας πρόκριση για τους “16”, λόγω της συμμετοχής της στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Ποχάνγκ Στατιστικά

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΟΥΓΟΝ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Γκιεονγκνάμ, για το πρωτάθλημα.

Ένα σερί οκτώ αγώνων χωρίς νίκη σε όλες τις διοργανώσεις “τρέχει” από τη δική της πλευρά η Σουγόν, με τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Το περασμένο Σάββατο, φιλοξενήθηκε από τη Γκιεονγκνάμ, με την οποία έμειναν στο μηδέν, για τη δεύτερη κατηγορίας της χώρας. Βρίσκεται έτσι σε πενταπλή ισοβαθμία στην πέμπτη θέση της κατάταξης.

Αγνοεί το διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε κατά σειρά από δυο ήττες και ισοπαλίες. Μετράει ήδη δυο προκρίσεις στο φετινό κύπελλο, αφήνοντας εκτός τις Τσαντσεόν (2-1 εντός) και Ανσάν (0-1 εκτός).