Φάση των “16” του κυπέλλου Κορέας

*Μονοί αγώνες νοκ-άουτ. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Με under1.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 4 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΠΟΧΑΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Ίντσεον, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και με δύο γκολ του Τζεόνγκ Τζάε-Χι (15′, 17′)κατάφερε να “κλειδώσει” από νωρίς τη νίκη. Ήταν καλύτερη των φιλοξενούμενων σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα και το 2-0 έμεινε άνετα μέχρι τέλους.

Ήταν η πρώτη της νίκη μετά από δύο συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα. Στόχος της είναι όπως κάθε χρονιά να φτάσει μέχρι τον τελικό του κυπέλλου. Στην προηγούμενη φάση της διοργάνωσης επικράτησε εκτός έδρας της Γκιμχάε με 0-5. Μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, όλες συνοδευόμενες από under2.5+no goal.

Τραυματίες οι Βάντερσον, Σεούνγκ-Ντάε Κιμ και Χιουν-Μου Κανγκ.

Ποχάνγκ Στατιστικά

*5 συνεχόμενα under2.5 γκολ.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΣΕΟΝΓΚΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-1 επί της Σεούλ, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μαγική εικόνα το τελικό αποτέλεσμα, με τη Σεονγκνάμ να προηγείται νωρίς (0-1 στο 23′), να μένει με 10 παίκτες τρία λεπτά αργότερα και να αμύνεται με νύχια και με δόντια για να κρατήσει τη νίκη μέχρι τέλους. Η Σεούλ πίεσε ασφυκτικά, είχε πολλές ευκαιρίες να βρει γκολ, αλλά οι παίκτες της δεν είχαν καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια, με το 0-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Ήταν η πρώτη της νίκη μετά από έξι αγωνιστικές και μόλις η δεύτερη στο φετινό πρωτάθλημα. Το κύπελλο περνάει σε δεύτερη μοίρα, με τη σωτηρία της στην KLeague1 να είναι ο πρωταρχικός της στόχος. Στην προηγούμενη φάση της διοργάνωσης επικράτησε εντός έδρας της Τσουνγκνάμ Ασάν με 1-0. Εκτός έδρας μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 παιχνίδια της, οι δύο με ακριβές σκορ 1-0.