6η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΟΡΤΣΜΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Πιτέρμπορο με σκορ 1-1, στα πλαίσια του Λιγκ Καπ. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ατζιμπόγε στο 29’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σαϊντι στο 51’. Την πρόκριση πήρε η Πιτέρμπορο στα πέναλτι με σκορ 5-4.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Πόρτσμουθ. Έμεινε από το πρώτο μέρος πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης με την έναρξη της επανάληψης, όμως η τύχη δεν της χαμογέλασε στη συνέχεια, αφού αποκλείστηκε.

Την προσοχή της στο πρωτάθλημα στρέφει πλέον, ύστερα από τον αποκλεισμό από το Λιγκ Καπ. Παραμένει αήττητη από την αρχή της σεζόν, μετρώντας τρεις νίκες και πέντε ισοπαλίες, έχοντας βρει δίχτυα στις περισσότερες από αυτές. Αμυντικά είναι σε γενικές γραμμές σταθερή, έχοντας κρατήσει το μηδέν στην εστία της σε πολλές από τις αναμετρήσεις της, τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας.

Πόρτσμουθ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Πόρτσμουθ με σκορ 1-1, στα πλαίσια του Λιγκ Καπ. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ατζιμπόγε στο 29’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σαϊντι στο 51’. Την πρόκριση πήρε η Πιτέρμπορο στα πέναλτι με σκορ 5-4.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά ισόπαλο αποτέλεσμα για την Πιτέρμπορο. Πήρε προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη μπήκε νωθρά και δέχθηκε την ισοφάριση. Εν τέλη στα πέναλτι η τύχη ήταν με το μέρος της.

Την επιστροφή της στα νικηφόρα αποτελέσματα θέλει να πετύχει σήμερα, όντας ακόμα πιο καλά προετοιμασμένη μετά το μεσοβδόμαδο παιχνίδι. Ξεκίνησε δυνατά τη σεζόν, μετρώντας τρεις σερί νίκες στο πρωτάθλημα, αλλά στη συνέχεια φάνηκε να δυσκολεύεται τόσο αμυντικά, όσο και μεσοεπιθετικά, μετρώντας δύο συνεχόμενες ήττες. Δυνατή παρ’ όλα αυτά στις εξόδους της, μετράει δύο νίκες και μία ισοπαλία σε τέσσερις αγώνες, αποτυγχάνοντας να βρει δίχτυα μόλις σε έναν.