5η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΟΡΤΣΜΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κέμπριτζ με σκορ 4-1, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Άιρονσαϊντ στο 30’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπισόπ στο 45+2’ και ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ με τον Κούρτις στο 60’.Το 3-1 πέτυχε ο Τζέικομπς στο 70’, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ογκίλβι στο 77’.

Ένα ημίχρονο αρκούσε για να καθαρίσει η Πόρτσμουθ την Κέμπριτζ. Μπήκε νωθρά στο ματς, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ. Παρ’ όλα αυτά υπήρξε απάντηση πριν τη λήξη του πρώτου μέρους, ενώ στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν παράσταση για ένα ρόλο, αφού πίεσε, απείλησε και ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ.

Σε αυτό το ρυθμό θέλει ιδανικά να συνεχίσει παίρνοντας ακόμα μία νίκη εντός έδρας. Είναι σε καλή κατάσταση, σκοράρει με συνέπεια, ενώ δεν πτοείτε ακόμα κι αν βρεθεί πίσω στο σκορ. Αμυντικά είναι αρκετά σταθερή, δύσκολα δέχεται γκολ, έχει διατηρήσει σε τρεις αναμετρήσεις της ανέπαφη εστία ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Πόρτσμουθ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπάρνσλεϊ, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κόουλ στο 3’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γουίλιαμς στο 13’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μπένσον στο 56’.

Καθόλου καλή η εικόνα της Μπρίστολ Ρόβερς. Σαν να μην μπήκε ποτέ στο ματς ήταν, αφού από την αρχή βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ. Δεν μπόρεσε σε καμία περίπτωση να κρατήσει μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, οι οποίοι εκμεταλλεύτηκαν τους κενούς χώρους που βρήκαν πετυχαίνοντας γκολ και στην επανάληψη.

Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, σίγουρα θα δυσκολευτεί στο σημερινό ματς, αφού αντιμετωπίζει μία από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες του πρωταθλήματος. Έδειξε πως δεν είναι έτοιμη ακόμα να κοντράρει ομάδες που διεκδικούν την άνοδο, αφού η ήττα την προηγούμενη αγωνιστική ήρθε με «σβηστές μηχανές».