2η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΟΡΤΣΜΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σέφιλντ Γουένσντεϊ με σκορ 3-3, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Τζόνσον στο 8’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ογκίλβι στο 50’.Απάντησε άμεσα ο Ντέλε-Μπασίρου δίνοντας ξανά προβάδισμα στη Σέφιλντ, όμως ο Τζέικομπς έφερε το ματς στα ίσα στο 57’ και ο Μπισόπ ανέτρεψε το σκορ υπέρ τον φιλοξενούμενων στο 64’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντέλε-Μπασίρου με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 81’. Στις καθυστερήσεις του ματς, ο Γκρέγκορι άφησε τους γηπεδούχους με παίκτη λιγότερο, βλέποντας δεύτερη κίτρινη.

Με θετικό αποτέλεσμα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της, καθώς απέσπασε σημαντικό βαθμό κόντρα στη Σέφιλντ Γουένσντεϊ. Μπήκε πολύ νωθρά στο ματς με αποτέλεσμα να μείνει πίσω στο σκορ πριν τη λήξη του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε, καθώς και την αδράνεια που έδειξαν οι γηπεδούχοι, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο δέχθηκε πίεση και υπέκυψε.

Πρώτη εντός έδρας αναμέτρηση για την Πόρτσμουθ και θέλει ιδανικά να αποσπάσει το πρώτο της τρίποντο στη σεζόν. Πολύ δυνατή μεσοεπιθετικά, αρκετές αστάθειες αμυντικά είναι δύο από τα χαρακτηριστικά που έμειναν μετά το ματς της πρεμιέρας, όμως είναι ακόμα πολύ νωρίς για να κρίνουμε μια ομάδα που δεν έχει πλήρη αγωνιστικό ρυθμό. Σίγουρα ο παράγοντας έδρα παίζει σημαντικό ρόλο στην αρχή της σεζόν και θα τον χρειαστεί υπέρ της κατά τη διάρκεια της χρονιάς, καθώς ο στόχος της είναι να βρεθεί στην εξάδα.

Πόρτσμουθ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΛΙΝΚΟΛΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Έξετερ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Νόμπε στο 14’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χόπερ στο 49’.

Μέτρια η εικόνα της Λίνκολν, καθώς δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την έδρα της απέναντι στη νεοφώτιστη Έξετερ. Είχε μεν ευκαιρίες, αλλά δεν βρήκε σε αρκετές από αυτές στόχο, με αποτέλεσμα να μείνει χαμηλά στο σκοράρισμα. Αμυντικά μπορεί να μην απειλήθηκε ιδιαίτερα, όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τρόπο να παραβιάσουν την εστία της.

Πολλά τα προβλήματα που βγάζει η Λίνκολν, με το κυριότερο να είναι η αμυντική της λειτουργία, η οποία είχε προβλήματα από την περσινή κιόλας σεζόν. Δεν φαίνεται να έχει βελτιωθεί ιδιαίτερα σε αυτόν τον τομέα παρά το γεγονός ότι είμαστε ακόμα στην αρχή της σεζόν. Κατά την περίοδο της προετοιμασίας της πάντως έδειξε να δυσκολεύεται σε αρκετές περιπτώσεις και στο επιθετικό της κομμάτι.