4η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΟΡΤΣΜΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Τσέλτεναμ, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπίσοπ στο 30’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο ίδιος από την άσπρη βούλα στο 56’.

Μία ακόμα καλή εμφάνιση και μία ακόμα νίκη για την Πόρτσμουθ. Είχε τον έλεγχο του ματς, είχε πολλές ευκαιρίες και απείλησε αρκετά την αντίπαλη εστία, καταφέρνοντας να πάρει κεφάλι στο σκορ από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Στην επανάληψη προσπάθησαν οι γηπεδούχοι να βρουν το γκολ της ισοφάρισης, όμως δεν τα κατάφεραν, ενώ αντιθέτως δέχθηκαν ακόμη ένα γκολ.

Να διατηρήσει το αήττητο σερί της έχει ως στόχο, εκμεταλλευόμενη τον παράγοντα έδρα. Δεν έχει καταφέρει ακόμα να πάρει την πρώτη της νίκη μπροστά στο κοινό της και θέλει ιδανικά να το πετύχει σήμερα. Είναι σε καλή κατάσταση, τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά, αφού σκόραρε σχεδόν σε όλες τις αναμετρήσεις της μέχρι στιγμής, ενώ παράλληλα έχει διατηρήσει το μηδέν παθητικό στις τελευταίες τρεις. Παραμένουν οι απουσίες των Χιουμ, Ρόμπερτσον και Μορέλ, οι οποίοι δεν έχουν ξεπεράσει ακόμα τα προβλήματα τραυματισμών τους.

Πόρτσμουθ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΕΜΠΡΙΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Έξετερ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπράουν στο 39’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σμιθ στο 60’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ντίγκμπι στο 88’.

Αρκετά ικανοποιημένη πρέπει να είναι με την εμφάνισή της η Κέμπριτζ, καθώς σε ένα ανοιχτό από θέμα ευκαιριών παιχνίδι, βρέθηκε να χάνει στο πρώτο μέρος, όμως στην επανάληψη έδειξε βελτίωση και ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ.

Με ανεβασμένη ψυχολογία μετά τη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής και ειδικά με τον τρόπο που την πήρε. Είναι σκληροτράχηλη ομάδα, το έχει αποδείξει μέχρι στιγμής σε όλες τις αναμετρήσεις της, καθώς βρίσκεται πάντα πολύ κοντά στο σκορ. Δυσκολεύεται στις εξόδους της, ήταν μάλιστα και κάτι που υπήρχε από την περσινή σεζόν και δεν φαίνεται να έχει αλλάξει φέτος. Μοναδική απουσία για εκείνη είναι ο Τζόμπι.