* 3/5  στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ήταν over 2.5 .

* goal/goal  τα 4/5 τελευταία παιχνίδια των δυο ομάδων.

*Α΄ Γύρος: Λος Άντζελες – Πόρτλαντ 1-1.

ΠΟΡΤΛΑΝΤ ΤΑΙΜΠΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλη αναδείχθηκε με σκορ 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Κολόμπους, το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Μολίνο στο 36΄, σκορ ημιχρόνου λοιπόν 1-0, στην επανάληψη το Πόρτλαντ θα καταφέρει να φτάσει στην ισοφάριση με τον Μορένο στο 90+5΄ διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Δεν δείχνει την διάθεση να χάσει κάπου η ομάδα του Σαβαρέσε ακόμα και αν είναι και στην χειρότερη της μέρα αγωνιστικά, γλύτωσε τον βαθμό έστω και στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με σκόρερ τον Μορένο, ένα πολύτιμο βαθμό που την έφερε πλέον στην 6η θέση της Δυτικής Περιφέρειας με 46 βαθμούς, στα του παιχνιδιού τώρα καλύτερη ήταν οι γηπεδούχοι ειδικά στο πρώτο μέρος με τρομερά γρήγορο παιχνίδι και πίεση ψηλά εγκλωβίζοντας το Πόρτλαντ στα καρέ του και αυτό να μετουσιώνεται σε γκολ με σκόρερ τον Μόλινο στο 36ο λεπτό, στην επανάληψη μπήκε καλύτερα είχε τις στιγμές της ωστόσο το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στην τελευταία φάση του παιχνιδιού, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό, σχετικά με το παιχνίδι κόντρα στην Λος Άντζελες θα απουσιάζουν οι Γκουτιέρεζ, Μόρα και Ράσμουσεν.

Πόρτλαντ Ταιμπερς Στατιστικά

*4/5 παιχνίδια τελευταία με goal/goal.

*3/5 αναμετρήσεις με over 2.5 γκολ.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-1 απέναντι στο Χιούστον, το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους μόλις στο 8ο λεπτό ο Κάρλος Βέλα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι για να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα οι φιλοξενούμενοι στο 24 με τον Μπάιρντ, λίγο πριν την λήξη του 1ου μέρους το Λος Άντζελες θα βρει και δεύτερο γκολ και πάλι με πέναλτι και πάλι με τον Κάρλος Βέλα, σκορ ημιχρόνου λοιπόν 2-1, στην επανάληψη ένα τέρμα του Χόλινγκσχεντ στο 52΄ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Ίσως η ποιοτικότερη ομάδα του MLS η ομάδα του Τσερούντολο με την εύκολη εντός έδρας νίκη με 3-1 απέναντι στο Χιούστον εξασφάλισε άνετα την 1η θέση στην Δυτική Περιφέρεια. Στα του παιχνιδιού τώρα το γκολ του Κάρλος Βέλα μόλις στο 8ο λεπτό έδειχνε από νωρίς τις διαθέσεις των γηπεδούχων καθώς δεν άφησαν κανέναν περιθώριο στο Χιούστον στο να πιστέψει ότι μπορεί να διεκδικήσει κάτι και παρά την ισοφάριση που δέχτηκε στο 24ο λεπτό, οι γηπεδούχοι θα ευτυχήσουν να πάνε με μπροστά στο σκορ πριν την λήξη του 1ου μέρους με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Βέλα και πάλι με πέναλτι, στην επανάληψη το γκολ του Χόλινγκσχεντ στο 52΄ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ήρθαν να κλειδώσουν αυτή την νίκη για τους γηπεδούχους. Σχετικά με την αναμέτρηση κόντρα στο Πόρτλαντ εκτός θα βρίσκεται ο Εσκομπάρ.