*Απόλυτη ισορροπία στα τελευταία 12 ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες, μετρούν από τέσσερις νίκες, ενώ τέσσερα ματς έληξαν ισόπαλα.

ΠΟΡΤΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 3-3 κόντρα στο Κάνσας. Στο 3-0 το ημίχρονο για το Κάνσας, το Πόρτλαντ μείωσε στο 64’, έκανε το 3-2 στο 66’ και βρήκαν το τελικό 3-3 στο 81’.

Ισοπαλία σαν νίκη για το Πόρτλαντ την περασμένη εβδομάδα στο εκτός έδρας ματς με το Κάνσας, την πήρε χάρη στο τρομερό δεύτερο ημίχρονο. Τραγική η εικόνα του στο πρώτο μέρος, ο αντίπαλος ήταν καταφανώς ανώτερος σε όλα, σκόραρε τρεις φορές και πήρε αυτό που άξιζε. Μάλιστα, έχασε πέναλτι για το 4-0 στο 61’ και κάπου εκεί ξεκίνησε η αντεπίθεση του Πόρτλαντ, που σκόραρε τρεις φορές απ’ το 64’ μέχρι το 81’ για να διαμορφωθεί το τελικό 3-3. Πρώτο θετικό αποτέλεσμα μετά από τρεις διαδοχικές ήττες, που είχε κακή εικόνα ανασταλτικά, δέχτηκε έξι γκολ στα δύο ματς από Φιλαδέλφεια και Βανκούβερ. Με 8 πόντους είναι στην 10η θέση της Δύσης.

ΠΟΡΤΛΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 6/7 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 6/7 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 επί των ΛΑ Γκάλαξι. Το 1-0 ο Τίλμαν στο 4’, το 1-1 ήρθε απ’ τον Άουντε στο 29’, το 2-1 έκανε ο Μπουανζά με πέναλτι στο 35’.

Πήρε σπουδαία νίκη την περασμένη εβδομάδα στο τοπικό ντέρμπι με τους Γκάλαξι. Σκόραρε στο 4’, αλλά ισοφαρίστηκε στο 29’, έκανε πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, βρήκε δεύτερο γκολ στο 35’ και πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα. Στο δεύτερο μέρος αμφότερες οι ομάδες είχαν ευκαιρίες, οι Γκάλαξι μπορούσαν να ισοφαρίσουν, αλλά το Λος Άντζελες άντεξε μέχρι το φινάλε. Επιστροφή στις νίκες μετά την εκτός έδρας ήττα 3-2 απ’ το Κολοράντο, μετρά ρεκόρ 2-1-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, με 10 πόντους είναι στην πέμπτη θέση της Δύσης.