*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΠΟΡΤΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από τη Χιούστον. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Αλιγού στο 43′.

Πρώτη ήττα για την Πόρτλαντ στο πρωτάθλημα μετά από τρεις αγωνιστικές (2-1-0). Πήρε τον δεύτερο ρόλο στο πρώτο ημίχρονο δημιουργώντας τρεις ευκαιρίες στην εστία, μη καταφέρνοντας να αποφύγει το γκολ λίγο πριν την ολοκλήρωση αυτού.

Ανέβασε στροφές στο δεύτερο χάνοντας μία μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει. Την τελευταία φορά που υποδέχτηκε τη Φιλαδέλφεια ηττήθηκε με 2-0 στις 23 Μαΐου 2022, στις πέντε προηγούμενες είχε απολογισμό τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία.

ΠΟΡΤΛΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με την Όστιν. Ο Γκάζνταγκ με πέναλτι άνοιξε το σκορ στο 14′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Ρούμπιο (56′) και Γκάλαχερ (58′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ούρε στο 65′.

Επτά αναμετρήσεις μετρά στη νέα σεζόν η Φιλαδέλφεια που αγνοεί τη νίκη στις έξι τελευταίες (πέντε ισοπαλίες, μία ήττα). Την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψε με τον βαθμό από την έδρα της Όστιν. Δημιούργησε τις καλύτερες ευκαιρίες ολοκληρώνοντας με xGoals 2.51, δέχτηκε δύο γκολ σε ισάριθμα λεπτά από τους γηπεδούχους στις μοναδικές on target ευκαιρίες τους.

Δεν έχει σημειωθεί ισοπαλία στις οχτώ τελευταίες αναμετρήσεις της Φιλαδέλφεια με την Πόρτλαντ, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης: Πανηγύρισε τρεις νίκες και γνώρισε πέντε ήττες.