*2η αγωνιστική

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΠΟΡΤ ΒΕΪΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Πορτ Βέιλ ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Σάντερλαντ, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, για το Λιγκ Καπ και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού. Αλλά η εμφάνιση της ήταν εξαιρετικά ενθαρρυντική, δεδομένου πώς έκανε πάρα πολλές ευκαιρίες, απέναντι σε μία θεωρητικά καλύτερη ομάδα.

Και θα χρειαστεί καλές εμφανίσεις για να πάρει επιτέλους και την πρώτη της νίκη στη σεζόν, αφού ξεκίνησε άσχημα και το πρωτάθλημα, εκεί που έχασε επίσης στην πρεμιέρα, από την Νορθάμπτον, η οποία υποβιβάστηκε φέτος.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Πορτ Βέιλ έχασε 1-2 εντός έδρας από την Σάντερλαντ, παρόλο που ήταν πιο επιθετική και απειλητική. Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Χόουκς στο 40’, ενώ ο Ο’ Μπράιεν με πέναλτι στο 50’ έκανε το 0-2, καταφέρνοντας απλά να μειώσει με τον Πρόκτορ στο 67ο λεπτό.

Πορτ Βέιλ Στατιστικά

*Εχει 6/9 N/G σε επίσημα και φιλικά παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Εχει 6/9 under 2,5 σε επίσημα και φιλικά παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΤΡΑΝΜΙΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Τρανμίρ αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Λιγκ Καπ, χάνοντας με 4-3 στα πέναλτι από την Ολνταμ εκτός έδρας, παρόλο που έφερε 2-2 στην κανονική διάρκεια, χωρίς να είναι καλύτερη από την αντίπαλο της, αν και κατάφερε να προηγηθεί με 0-2 στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Ουσιαστικά θα λέγαμε πώς στα πέναλτι αποδόθηκε ποδοσφαιρική δικαιοσύνη.

Βέβαια ο μεγάλος της στόχος είναι η άνοδος στην Λιγκ 1 και γι’ αυτό υπάρχει ικανοποίηση για τη νίκη της πρεμιέρας στο πρωτάθλημα, αφού αυτό είναι που προέχει για την ομάδα.

Επιστρέφει από τιμωρία ο αριστερός μπακ Μεριέ, ενώ ο τεχνικός της, Μικ Μέλον, ξεκαθάρισε πώς ανεξαρτήτως προβλημάτων της αντίπαλου τους, γι’ αυτούς προέχει να συνεχίσουν στον δρόμο που έχει επιλέξει, δηλαδή να είναι ανταγωνιστικοί απέναντι σε οποιονδήποτε αντίπαλο, ενώ θα προσπαθήσει να συνεχίσει το ροτέισον.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Τρανμίρ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Ολνταμ, σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκε με γκολ του Φόλεϊ στο 40’, ενώ στο 51’ ο Ντέβιτ έκανε το 0-2, κόντρα στη ροή του αγώνα. Αλλά δεν άντεξε την πίεση της αντιπάλου και ισοφαρίστηκε από τέρμα του Μπαλαμπούλα στο 59’ και με αυτογκόλ του Ντέιβις στο 68ο λεπτό.