*14η αγωνιστική

ΠΟΡΤ ΒΕΪΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Πορτ Βέιλ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Μάνσφιλντ, πρώτη της ισοπαλία έπειτα από εφτά αγώνες, στους οποίους είχε έξι νίκες και μόλις μία ήττα. Και στο γήπεδό της έχει τέσσερις συνεχόμενες νίκες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της, έπειτα από τέσσερις αγώνες που δεν είχε καταφέρει να κερδίσει.

Είναι εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, σε απόσταση βολής τόσο από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις απευθείας ανόδου, στο -1 για την ακρίβεια, όσο και από την όγδοη θέση που αφήνει εκτός πλέι οφς, στο +2 συγκεκριμένα.

Οι αμυντικοί Λετζ, Ράιαν Τζόνσον είναι τραυματίες και αναμένεται να λείψουν, ενώ χτύπησε πάλι ο επιθετικός της και πρώτος σκόρερ Πρόκτορ που έχει κάποιες ενοχλήσεις.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Πορτ Βέιλ έφερε 1-1 εκτός έδρας απέναντι στη Μάνσφιλντ, αν και προηγήθηκε με τον Κόνλον στο 33ο λεπτό, στην μοναδική προσπάθεια της εντός στόχου! Εννιά λεπτά αργότερα ο τερματοφύλακας της απέκρουσε πέναλτι, όμως δεν άντεξε να κρατήσει το προβάδισμα ως το τέλος, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Λάπσλι στο 64’, γλιτώνοντας την ήττα σε κάποιες περιπτώσεις στη συνέχεια.

Πορτ Βέιλ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G (δες το στην Interwetten)

*Εχει δύο συνεχόμενα G/G μαζί με over 2,5 εντός έδρας, 3/6 συνολικά.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κόλτσεστερ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με την Μπρίστολ Ρόβερς, παραμένοντας αήττητη για δεύτερο σερί παιχνίδι, ενώ μακριά από την έδρα της μπορεί να έχασε τον πιο πρόσφατο αγώνα της, αλλά ήταν μόλις η δεύτερη ήττα της σε εφτά παιχνίδια που έχει παίξει ως τώρα εκτός, ενώ ήταν η πρώτη της εκτός έδρας στο πρωτάθλημα.

Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, στο +3 από την ζώνη του υποβιβασμού, χωρίς να είναι πάρα πολύ μακριά από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -6 συγκεκριμένα. Και έχει έναν αγώνα λιγότερο από τις υπόλοιπες ομάδες, πλην της Σάτον.

Εγινε καλά και επιστρέφει ο αμυντικός Γουέλτς – Χέις, αλλά παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι μέσοι Τζατζ, Μπιντλ και ο αμυντικός Κλάμπιν που κόλλησε κορωνοϊό, και τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Τσαμαντέου που εκτίει την πρώτη από τις τρεις αγωνιστικές της ποινής του.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κόλτσεστερ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Μπρίστολ Ρόβερς, ισοφαρίζοντας με τον Τσίλβερς στο 88’ το τέρμα που είχε δεχθεί από τον Πίτμαν στο 58’, ένα λεπτό αφότου είχε αποκτήσει αριθμητικό προβάδισμα στον αγώνα. Και στις καθυστερήσεις λίγο έλειψε να χάσει, αφού γλίτωσε σε μία φάση από το δοκάρι της!